.

Kolinsky Патување Акварел Четки Sable Коса Круг Акварел Боја Четка 3Pcs Четки Поставите Преносни Компактен Уметник Четки со Џеб Заштитни Случај за Уметничко Сликарство, Goua

Kolinsky Патување Акварел Четки Sable Коса Круг Акварел Боја Четка 3Pcs Четки Поставите Преносни Компактен Уметник Четки

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Уметникот Боја Четка : Влакната се направени од Високо-крај природни sable влакната, кои се кршливи и остри.Природни Kolinsky акварел четки се одржи изобилство на вода и отпуштете го рамномерно, дозволувајќи им на океаните на бојата во вашиот уметнички дела преку лесно, постојано и непречено протокот на боја.На мека и мазна sable крзно rejuvenates вас и да ја одржува својата форма.Овие патни акварел бои четки, исто така, обезбеди најдобрите поени и конусни рабовите, со што се овозможува за прецизност во вашата уметност.Здрав Кратко се Справи со:Удобно и висок квалитет на патување акварел четки се опремени со запечатува се справи со капак.Дршката маска може да се отстрани и reinserted во задниот дел на четка.Тој е опремен со никел позлатен бакар ferrule, што е повеќе издржливи.Дршката е двојно завиткан без тресење и се чувствува подобро.Дизајниран за акварел и акрил сликарство, на елегантен капа дизајн карактеристики четка рачка кога е во употреба.Висок Квалитет на Чување Торба : преносни патување боја четки доаѓаат со висок квалитет мини кожа торбичка, која е погодна да се стави во џебот.На кожа случај може да се одржи 3 четки, лесен, лесен за носење, доаѓа со рака за да се спречи четки од испаѓање и губење на кои ќе ви овозможи да се наслика или скица на слободно движење.Ги исполни сите ваши основните потреби за круг четки.Разноврсна Четка во Собата : Постојат три различни големина дојде во сетови, која е 4/8/12. Како идеален придружник за патување, патување сликарски четки со заштитни случај се справи со е погодна за воздух сликари, свила сликари и уметници кои работат со мастила, бои, и gouache од почетници да се професионалци.Ова патување акварел бои четки собата е лесно да се чисти, што само треба да се кандидира на четки под топла вода, за миење на боја и нежно да ги користите прстите за да ви преструктуирање.Најдобрите услуги : Ние се стремиме да се направи на најдобар професионален и висок квалитет на уметноста paintbrush, да обезбеди клиенти со повеќето задоволителна услуга.Ве молиме слободно контактирајте со нас ако имате било какви прашања или незадоволни со производот, ние ќе гарантираме за да се обезбеди повеќето задоволително резолуција.Материјал: Природни sable влакната +Nckel позлатен бакар ferrule хендл.Боја:Sliver.Пакет:3 Pcs Четки со Преносни Кожна Торба.На должини на четки со капа кога во употреба : . #4 : 18cm / 7 инчи. #8 : 20.5 cm / 8 инчи. #12 : 22.5 cm / 8.8 инч.На должини на четки со капа кога во простор : . #4 : 10.5 см / 4.1 инч. #8 : 12cm / 4.7 инчен. #12 : 13 cm / 5.1 инч.Големината на преносни кожна торба. 5.30 инчен*2.37 инч.

Особините