.

kuosbiu Топлина се Смалуваат Куршум Конектори, 120Pcs AWG 12-10 Женски & Машки Конектори Куршум Терминали Изолирани Водоотпорен Морски Автомобилската Жица Splice Crimp Конектори ?

kuosbiu Топлина се Смалуваат Куршум Конектори, 120Pcs AWG 12-10 Женски & Машки Конектори Куршум Терминали Изолирани Водоотпорен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Одлична Спроводливост & Отпорни на Корозија】прстен терминали се направени од дебело црвено бакар што обезбедување максимална прилив, и помалку напон капка.Бакар буриња се конзервирани за зголемена отпорност на корозија. 【IP67 Водоотпорен】На топлина се смалуваат цевка се направени на изолирани ЈП материјал.Тоа ќе се намали за 1/3 од нејзината оригинална големина и производство на топлина за да се активира пломби поставата по греење кои ќе се заштити жица од влага, којашто може да го одложи оксидација и стареењето на жица. 【Брз Исклучите】Овие терминали се совршени за кола, кои можеби ќе треба да се замени или splice во.Не треба да лемење и де-лемење во кола, само го исклучите овие жица конектори кога тоа треба да се санираат. 【Лесно да се Работи】 Жица мерачи и боја идентификации печат на жица конектори.Можете да изберат правото големина куршум конектори според вашите потреби.Идеален проѕирен материјал дава визија за вас. 【Широк Апликации】На топлина се смалуваат куршум жица конектори не само што може да се користи во автомобили, мотоцикли, стерео, осигурувачот кутии, и други индустрии, но исто така се применува за миење на машини, помошни светла инсталација проекти и други апарати за домаќинство.Спецификации : Боја : Жолта Водоотпорен ниво : IP67 Намалување на односот на 3:1 Жица опсег : 12-10 A. W. G.(4-6mm2) Max Струја : Imax=24 A температурата на работа : -55℃~125℃ Минимум намали температура : 80 C Целосно обновување на температура : 130 C ★ ве Молиме Имајте на ум : Тоа значи дека температурата на површината на конектор, наместо температура која топол воздух пиштол треба да се постави.Како да го користите : 1.Лента жици изолација до 10мм и внесете ги во splice барел. 2.Ротирање на wire конектор додека греење. 3.Поврзете на машки и женски куршум wire конектор. 4.Заврши и проверка на безбедна конекција.Топло Совети : ● За најдобри резултати, ве молиме користете топлина пиштол или мини удар факел се додека доволно топло-топи лепак crimps цврсто на жици. ● Ве молиме проверете водоотпорен квалитет за безбедна конекција.Пакет Се Вклучени : ● 60 Женски Куршум Жица Конектори ● 60 Машки Куршум Жица Конектори.

Особините