.

RTYG Еластична Хернија Дише Стомак Ленти Удобно Ostomy Абдоминална Појас Половината Поддршка Носат На Абдоминална Stoma да се Поправи Торба Спречи Parastomal Хернија 6.22 (Боја :

RTYG Еластична Хернија Дише Стомак Ленти Удобно Ostomy Абдоминална Појас Половината Поддршка Носат На Абдоминална Stoma

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Индикација colostomy половината заштита е за colostomy пациенти да носат на абдоминална stoma да се поправи торба и да се спречи parastomal хернија и хернија,Ефикасно да се избегне појавата на почетокот на хернија за пациентите на почетокот на операцијата.Карактеристично тоа е флексибилен и може да се користи за различни големината на телото.Погоден за десно или лево stoma жените & мажите.Гаранција Ако постои било каков проблем со нашиот Ostomy Абдоминална голема Заграда,ве Молиме ги споделите со нас , Ние ќе размена соодветна за вас.Stoma Хернија Појас Преку обезбедување на сигурна и стабилна умбиликална хернија компресија поддршка, оваа хернија рака обезбедува болка кога се носи.Дише и Удобно Оваа colostomy појас е составен од еластична ткаенина со стабилизирање на ребра, која може да се спречи брчки и има најдобри breathability.Добредојдовте на нашиот магазин, ви посакувам среќни shopping Keep вашето здравје perfectly Suitable за fistulization или хернија postoperation употреба итн.Топло Совет : Почитувани купувачот, поради осветлување ефект, се следи светлината, прирачник за мерење, итн., може да има и некои мали разлики во бојата и големината помеѓу фото и вистинскиот објект.Искрено се надевам дека ќе може да го разбере!Ви благодариме!Функција : Материјал со Висок квалитет еластична ткаенина.Stoma отворање големина : 3.15 инчи/8cm.На ostomy хернија појас се користи за colostomy пациенти,да се спречи parastomal hernia Product description Colour : Beige Material : cloth Size : S : 75-85cm Package Содржина : 1 x Ostomy Хернија Belt Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.Ние сериозно им служи на нашите клиенти, ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе им понуди задоволни решенија во рок од 24 часа.Добредојдовте на нашата Продавница!Покажете ја вашата модерниот начин на живот со нашите производи!.

Особините