.

Fielect 32V 150 AMI/MIDI Автомобилот Осигурач Автомобил Осигурач Рамен Батеријата Гром Тип Осигурач Висока Батеријата Тековната 4pcs

Fielect 32V 150 AMI/MIDI Автомобилот Осигурач Автомобил Осигурач Рамен Батеријата Гром Тип Осигурач Висока Батеријата Тековната

DEN 311.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Параметар】 - Производ модел : AMI/MIDI ; Номинална напон : 32 V ; Номинална струја : 150 A ; Големина:41x12mm/1.61"x0.47"(L*W). 【Материјал】 - На спојување е позлатен лим лист структура со трајни површински третман и спроводливост. 【Карактеристики】 - Секој MIDI на осигурувачот има гром-за дизајн со мала меморија, со што осигурач стандард коло заштита избор за автомобили и камиони. 【Апликација】 - Осигурувачи се широко се користи во морските моќ системи, електрични хибридни возила, моќ инвертери, автомобили, DC мотори, автомобили аудио и други високо-тековните апликации. 【Истакна】 - ве Молиме исклучете го напојувањето со енергија пред замена; проверете ја оригиналната големина на fuse кутија пред купување : тело со дијаметар, телото должина, номинална струја, и оценет напон.Fielect AMI/MIDI Автомобилот Автомобил Fuse Specifications : Бренд : Fielect Product модел : AMI/MIDIRated напон : 32 VRated струја : 150 ASize : 41x12mm/1.61"x0.47"(L*W)Материјал : electroplated метал sheet Product опис : 1.За повеќето апликации, големината на осигурувачот треба да биде околу 1.3 пати номинална моќност на заштитениот објект.2.Кога ќе се судрите со овие проблеми при возење : цигара запалки, стакло, фарови, прозорец регулатори и друга опрема не може да се користи, вие само може да треба да го замени осигурач.3.Во критични моменти, осигурувачи може да биде од голема помош, што го прави лесен за употреба и чување; брзо наоѓање на осигурувачот треба да заштедите време и да ги реши автомобил грешки ефикасно.Пакет Содржина : 4 Pcs x AMI/MIDI Автомобилот Автомобил Fuse Note : 1.Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.2.Вистински производ и бојата на објектот што е прикажано на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.3.Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.

Особините