.

SC Адаптер за Оптички Влакна - Comm Кабел SC да SC Симплекс Multimode Спојка - 100 Пакет - Беж

SC Адаптер за Оптички Влакна - Comm Кабел SC да SC Симплекс Multimode Спојка - 100 Пакет - Беж

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

SC да SC(Женски Женски) Симплекс Оптички Влакна Адаптер/Спојка.со M2*6 MM Завртка.SC адаптери користи керамички ракав за да се поврзете меѓу две SC Оптичките кабли.Адаптери може да се заклучи конектори и да добијат ниски вметнување загуба за пренос оптички сигнал.Нашите SC оптички влакна адаптер се погодни за влакно patch panel, што значи дека може да ги користите во било кој тип на комплет со правоаголна cutouts.Ги исполнува Telcordia и IEC 61754 stander, сите материјали во согласност со Ro HS барање.

Особините