.

Bonarty 300Pc Акрилик Piecing Quilting Шаблони Занает за DIY Комбинација Алатка за Шиење

Bonarty 300Pc Акрилик Piecing Quilting Шаблони Занает за DIY Комбинација Алатка за Шиење

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Различен стил модел може да ви помогне да се направи на различни видови на дизајн.Најдобри quilting шаблони занает хартија,можете да собрание неколку шаблони заедно,и да се направи една убава модел.Направи цела ватенка шие или ги во борбена, декоративни граница.gripper има ткаенина во место додека сечење, елиминирање на лизгање и мис-прекини.Користете оние чудни големина парчиња во вашиот скривам или магацинот ткаенини и намалување на множители надвор од десет инчен плоштади во прашање на минути.Облагородување на шевовите со вашиот омилен декоративни бода и конци, Погодна за плетење и капчиња проекти, сите видови на облека.Опис : - да Користите оние чудни големина парчиња во вашиот скривам или магацинот ткаенини и намалување на множители надвор од десет инчен плоштади во прашање на минути. - Облагородување на шевовите со вашиот омилен декоративни бода и конци, Погодна за плетење и капчиња проекти, сите видови на облека - да се Направи на целата ватенка шие или ги во борбена, декоративни граница.gripper има ткаенина во место додека сечење, елиминирање на лизгање и мис-прекини. - Најдобри quilting шаблони занает хартија,можете да собрание неколку шаблони заедно,и да се направи една убава модел. - Различен стил модел може да ви помогне да се направи на различни видови на дизајн.Спецификација : - Материјал : Акрилна Боја : Светло Сина - Пакет Големина : 25x16x6cm/9.84x6.30x2.36 inch Package Вклучува : 300 Парчиња Quilting Templates (6 Стил, Секој Стил 50 Парчиња).

Особините