.

Анти Прашина Респираторните за Заварчик Заварување Боја Прскање Кертриџ Гас Маска

Анти Прашина Респираторните за Заварчик Заварување Боја Прскање Кертриџ Гас Маска

DEN 263.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

- Интелектуален дизајн, филтер ефекти, повеќе од 90%. - Средношколска одредување еластична бенд, пофлексибилна, помек. - Мало пластични дизајн, со лице посоодветен, поудобно. - Интелектуална дизајн, филтер ефекти, повеќе од 90%.Материјал : Мека пластика и golosh. - Меки пластични дизајн, со лице посоодветен, повеќе удобен.- Дупки, намалување на акумулација на топлина,и уште дишење.- Висок одредување еластична бенд, повеќе conciliatory, помек.Спецификација : Карактеристики : - Дупки, намалување на акумулација на топлина,и мазна вентилација.Спецификација : Боја : Grayness Cartridge значителни : Филтер Cotton Fit за : мали dusts,mists,спреј бои,chemic и така натаму.Специјално одговара за заварувачи во заварување ,мелење боја прскање.Пакет се Вклучени : 1 x Гас Mask Notes : вистинската боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и lightheaded светлината.Ве молиме овозможи тенок отстапување за мерни податоци.,.

Особините

Features:
- Holes, reduce heat accumulation,and smooth ventilation. :
Specification:
Color:
Grayness
Cartridge substantial:
Filter Cotton
Fit for:
small dusts,mists,spray paint,chemic and so on.Specially fit for the welders in welding ,grinding paint spraying.
Package Included:
1 x Gas Mask :
Notes:
The real color of the item may be slightly different from the pictures shown on website caused by many factors such as brightness of your monitor and lightheaded brightness. :
Please allow slim deviation for the measurement data. :