.

VHC Брендови Cumberland Селски Килим, Пријатна Природни & Обоена Јута Кујната или Entryway Не се Лизга Кат Мат, Овална со Подлога 36x60

VHC Брендови Cumberland Селски Килим, Пријатна Природни & Обоена Јута Кујната или Entryway Не се Лизга Кат Мат, Овална

DEN 1884.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛОТ & ИЗГРАДБА : Нашата Cumberland Овална Килим е направена од 80% јута и 20% други влакна нуди повеќе издржливи, построги ткаат.На влакна се убаво подредени во кружни редови за селски земја изгледот со текстура, физички допир.УНИКАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Со еден куп висина од 0.25 инчи, оваа здрав јута килим е малку потежок па тоа лежи рамниот.Единствена големина на 36x60" работи убаво во читање јадење област, кујна, или entryway.СЕЛСКИ ОРКЕСТАРОТ : уникатна текстура на јута материјалот се загрева вашиот кат со солиден дизајн.Оваа рустикални област килим додава пријатна елемент во вашиот дом со кружни обоена јута плетенки на црна и црвена комбинација со јута природен тен боја.ИЗДРЖЛИВИ & НЕ се ЛИЗГА : Оваа високо-квалитетни Јута килим вклучува посебна 100% ПВЦ килим подлога што ги држи овој лесен област килим во место за да се спречи лизгање и bunching.КООРДИНАТИ : Пар оваа entryway килим со целата наша Cumberland Колекција за подобрување на вашиот атмосфера селски оркестарот.VHC Брендови нуди постелнината, завесите, tabletop, и килими во различни стилови за да се создаде кохезивен се погледне во вашиот дом.

Особините