.

KOOTANS 240pcs 12 Големини NBR Метал Врзани Запечатување за Миење Assort Комплет Hydralic Масло се Спротивстави на Гума Масло Цевка Печат Заптивка Метрички NBR Метал Комбинација О-П

KOOTANS 240pcs 12 Големини NBR Метал Врзани Запечатување за Миење Assort Комплет Hydralic Масло се Спротивстави на Гума

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одлично за висок притисок на вбризгување на горивото, кочница caliper banjo болт, кочница господар цилиндар, вбризгување на линија завртки и вода линија завртки во turbos, автомобилската замена на мозоци plug дихтунзи, итн. - Се елиминира Офсет Печат - се Елиминира Протекување - Леснотијата на Инсталација - Намалување на Собранието време - Овој комплет е организирана од страна на големина / вид на транспарентен складирање случај за брз пристап и заштита.Број на дебелина и големина се сите во една кутија, многу лесен за употреба.МАТЕРИЈАЛ : Висок quanlity NBR прстен со јаглероден челик, добра запечатување.ВНАТРЕШЕН ДИЈАМЕТАР : Φ6(6mm), Φ8(8мм), Φ10(10мм), Φ12(12mm), Φ14(14mm), Φ16(16mm), Φ18(18mm), Φ20(20mm), Φ22(22mm), Φ24(24mm), Φ27(27mm), Φ30(30мм).Сплотени подлошки се користи интензивно за запечатување под шефовите на завртки со висок притисок апликации каде coppers подлошки ќе се несоодветни.Постојат 20 парчиња во секоја големина.Спецификации : - Материјал : Нитрилна гума + јаглероден челик - Пакет : 12 Големини 240pcs врзани подлошки во складирање кутија - Апликација : Индустријата и науката, дома цевки, автомобилската и други области.Тие често се користат во хидраулични и пневматски врски, кои се предмет на екстремни притисоци. 【Метрички, ве Молиме Видете Слика 2 за Специфични Димензионални Големина】. ★ Со KOOTANS врзани подлошки поставите секогаш можете да бидете сигурни дека секоја течење е фиксна!Карактеристики : - Одлично за висок притисок на вбризгување на горивото, кочница caliper banjo болт, кочница господар цилиндар, вбризгување на линија завртки и вода линија завртки во turbos, автомобилската замена на мозоци plug дихтунзи, итн. - Големина и Количина : Метрички, ве Молиме Видете Слика 2 за Специфични Димензионални Големина.ШИРОКА ПРИМЕНА : Масло цевковод систем како медиум, за механички уред, за да се спречи масло, гориво, вода и гас истекување, сл.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА ПАКУВАЊЕ : Сите О-прстени се чуваат во здрав пластична кутија со етикети, со која се избегнува проблемот на сортирање и избирање на големина.KOOTANS Висок Квалитет Dowty Тип Царински Печат О Прстен за Миење Асортиман Поставите опис на Производот : ★ 240 Парчиња, 12 Популарни Големини Врзани О-Прстен Запечатување Заптивка за Миење, да ги Исполнуваат речиси сите ваши потреби.ПРОИЗВОД ФУНКЦИЈА : Сигурен низок и висок притисок запечатување, Висока и ниска температура способности, Болт вртежен момент е намалена, без губење на затегнување оптоварување.Количина : 12 Големини,240 Парчиња гума метал комбинација О Прстен дихтунзи, да ги исполнуваат речиси сите ваши потреби.Анти-статички, висок притисок, отпорни, масло отпорни, отпорни на корозија, УВ отпорни, отпорни на топлина, отпорни на абење, трајни и долг животен век.

Особините