.

YODZ 7.0 Инчен Миленичиња Чешлање Ножици Сет (Црна) - 8 Парчиња Професионални Нерѓосувачки Челик Куче, Мачка Коса за Сечење Режа, за Пет Groomer Семејството Или DIY Употреба

YODZ 7.0 Инчен Миленичиња Чешлање Ножици Сет (Црна) - 8 Парчиња Професионални Нерѓосувачки Челик Куче, Мачка Коса за Сечење

DEN 2790.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ве молиме да се биде внимателен со ножици,не се откажат од високо ниво.Ергономски Дизајн : Секое домашно милениче средување на режа е дизајниран за напор употреба ергономски.Добар Материјал & Технологија : ножици се направени со висок квалитет, од нерѓосувачки челик со висока цврстина, така што ножици се трајни, остар.Таму е исто така silencer подлога на контрола, така што вашето домашно милениче нема да биде како исплашени како електронски clippers.

Особините

Size:
7.0 Inch
Material:
9CR
Hardness:
62HRC
Total length:
19.5CM
Order come with:
1 * 7.0 Inch Thinning Shears :
1 * 7.0 Inch Herringbone Scissors :
1 * 7.0 Inch Down Curved Scissors :
1 * 7.0 Inch Straight Scissors :
1 * Grooming Comb :
1 * Cleaning Cloth :
1 * Hemostatic Forceps :
1 * Leather Case :
Precautions during use:
1. Please don't cut the air. :
2. Please keep it clean after using,can lubricated if necessary. :
3.Please be careful with the scissors,don't drop from high level. :
4.High quality steel, high sharpness, when you use the scissors,you must pay attention to safety. :