.

УВ LED Помине Светилка за Гел Ноктите 36W Помине Фен со 30/60/99s Тајмер Поставки LCD Дисплеј Автоматско Инфраред Сензор за Брзо Сушење на Ноктите Светилка Лекување Уред

УВ LED Помине Светилка за Гел Ноктите 36W Помине Фен со 30/60/99s Тајмер Поставки LCD Дисплеј Автоматско Инфраред Сензор

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќен 36 W светилка значи побрзо лекување на брзини. Се поврзе со адаптерот и потоа plug in2. Кога тајмерот не стигнат до клучот опцијата, притиснете на копчето што е да се биде на време, повторно, и ќе влезе во режим на чекање.За разлика од другите помине фен светилки, ова ув светло за нокти ќе не продуцира никаква болка за време на употреба.LED бисери на услугата живот до 50.Леснотија на работа е одлична за формирање екстра тешко гелови, обезбедувајќи удобно маникир/педикир искуство, постигнување салон ефекти за домашна и професионална употреба во неколку секунди.KSYXSL гел лак светлината led Помине Dryer36 W Висока Моќност предводена Двојна Извор на Светлина - опремени со 36w 12pcs led светилка монистра, погодна за лекување на сите видови на led гел ноктите полирање на кратко време.KSYXSL е професионална LED светилка дека нема потреба да го промените било кој светилки!Спецификација : Материјал : ABS plastic Size : 21x14x9cmcm/8.60-тите години висока моќност режим и 99s ниска температура режим се повеќе погодни за лекување градители и тешко гелови.5in Type : LED/UV Lamp Power : 36 WLamp монистра : 12 Wavelength : 365 + 405nm Package Contents Nail Lamp Power adapter User упатство2 парови анти УВ fingerless gloves How да се користи?1. 【Долг животен Век, Висока Безбедност】 : 12 УВ LED монистра во ноктите светилка се осигура дека секој агол е покриен што значи скратена време на сушење, лесно ноктот лекување, побрзо лак солидификационно, и зголемена погодност.000 часа, се заштеда на енергија, и издржливи. 【Безбедно и User-friendly Дизајн】 : Овие ув гел ноктите светилка лесен и удобен, исто така лесно да се чисти, криви домување дизајн заштита на вашите очи, мека светлина спречува браунинг на вашата кожа.Едноставно поставете го вашиот раката за да го вклучите светилка за вклучено и го стартувате одбројувачкиот; кога ќе заврши, поставете го вашиот страна надвор да се претвори светилка off.Тоа е толку лесно да се користи што повеќе не треба да притиснете на копчето постојано да се добие добар сува.【Автоматско Индукција】 : УВ LED помине светилка може да се стартува автоматски со вградени во авто-сензор.Елегантен преден панел има LED екран што се прикажува на тајмерот на одбројување и посебна LED светла кои укажуваат на останатите капацитетот на батеријата, па да знаете кога е време за надополнување. 【Удобен и Салон Искуство】 : модулот е дизајниран специјално за рака и нога нокти за целта на маникир и педикир. 【Нови Безболно Времето Лепак】 На : 36 W cordless помине светилка може да биде ограничено на 30 години/60-тите/99s според вашиот DIY потреби.Автоматскиот Сензор Дизајн - Користете го авто-сензор, тоа ќе го вклучите или исклучите автоматски кога ќе се стави рака/нога во или надвор.3 Тајмери Поставување - со 30/60/99s тајмер, погоден за сите луѓе, Користете бисер боја површина, текстура на резолуцијата е тешко да се процени, но полесно е да се чува clean Nail светилка со 12pcs 36 W двојно извор на светлина (бранова должина 365nm+405nm).

Особините

Material:
ABS plastic
Size:
21x14x9cmcm/8.2x5.5x3.5in
Type:
LED/UV Lamp
Power:
36W
Lamp beads:
12
Wavelength:
365 + 405nm
Package Contents :
Nail Lamp :
Power adapter :
User manual :
2 pairs anti UV fingerless gloves :
How to use? :
1. Connect to the adapter, and then plug in :
2. Timer is 30s/60s/99s :
3. If not press any timer button after starting the lamp, once you put your hand into it, the infrared sensor will automatically start the macine :
4. When the timer does not reach the key setting, press the button that is being timed again, and will enter standby mode. :