.

NIHE Мулти-Функционални Грижата за Пациентот Симулатор ПВЦ Старечки Manikin Човековите Анатомски Модел за Нега Медицинска Обука

NIHE Мулти-Функционални Грижата за Пациентот Симулатор ПВЦ Старечки Manikin Човековите Анатомски Модел за Нега Медицинска

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На симулирани човечки модел на сите грижи оперативни функции се покриени од страна на Напредна Медицинска Основа.Моделот е направен од увезените пластични материјали и фрлија од нерѓосувачки челик садови.Моделот има холистички нега и демонтажа компонента за обука за вештини.Тоа има карактеристики на живописни слика, во реално функционирање, лесен монтажа и демонтажа, структурни стандард и издржливост.Тоа е нов производ, со напредна технологија, заврши функции и исклучителна материјали.Производ description Main карактеристики на производот : Чистење и чешла косата и миење на face Eye и уво чистење drops Oral грижа, протеза care Oral и носната има настапувано трахеални intubation Tracheotomy care Sucking method Oxygen инхалација method Nasal хранење methodgastric lavage Thoracic анатомија на важни орган structures Thoracic шуплина, абдоминална шуплина, црниот дроб шуплина, коскената срцевина, lumbar puncture Arm вена пункција, инјектирање, инфузија (крв) Intramuscular вбризгување на deltoid musclelateral феморалната мускулите injection Enema method Female catheterization Male catheterization Female мочниот меур irrigation Male мочниот меур irrigation Drainage Hip intramuscular injection The важно орган структура на абдоминална cavity Overall нега : чистење, менување clothes The зглобовите на екстремитетите се свиткани ротира, и се пресели нагоре и надолу.Траума проценка и грижа : · Дезинфекција, чистење, облекување промени, hemostasis, облекување· Градите ѕид инцизија шиење рана грижа· Абдоминална ѕид инцизија рана грижа· Бедрото повреда инцизија рана грижа· Бедрото кожата лацерација нега· Бедрото Заразни Чир на Нега· Нога во gangrene, 1, 2, 3 пети и пета притисок болно нега· Горниот дел од раката со ампутација рана грижа· Теле со ампутација рана care Package вклучува : 1 X Старечки Manikin.

Особините