.

MEILINDS Помине Уметност Виножито Налепници DIY Holographic Скршеното Стакло Фолија Огледало Ефект Помине Decals Совети Маникир Декорација 17Pcs

MEILINDS Помине Уметност Виножито Налепници DIY Holographic Скршеното Стакло Фолија Огледало Ефект Помине Decals Совети

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Фолија налепница, ќе дава shinning ласерски ефект и вашите нокти ќе биде попривлечна.Креативни избори да декорирате вашиот ноктите, повеќе модели за креирање забава нови ноктите дизајни.Се сече на вашиот омилен облик, и да се создаде Сигурен Дизајн Помине Уметност со себе.Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти, дури и да сте почетник на ноктите уметност,можете да добиете елегантна и убава ноктите лесно.Прекрасен и одличен подарок за вашите пријатели или семејства.Многу радост да ги користат овие нокти stencils да се создаде прекрасна дизајни на нокти со нив.Големина : 1cm*100cm Боја : како на сликата покаже Функција : 100% Сосема Нов Висок Квалитет Помине Уметност Foils Количина : 17pcs Лесен за употреба.Погоден за домашна употреба или професионална употреба.Пакет се Вклучени : 10pcs Помине Уметност Фолија Инструкции : Чекор 1 : се Применува база на грбот и ја излечи со УВ ламба или LED светилка.Чекор 1 : Изберете вашиот омилен помине фолија стил и отсечени во соодветна големина.Чекор 2 : (1)Примена на слој од Специјален Лепак за вашите нокти,(не треба да се исуши лепилото) (2)Ако се применуваат помине база на боја полски,треба да се излечи лак 10-ти по применуваат полски Чекор 3 : Ставете го помине фолија врз вашите нокти и притиснете и да се направи Decals рамна и мазна Чекор 4 : Четка слој на горниот слој на ноктите за заштита и сјајна завршница.Топло белешки 1. Бидете сигурни да се цврсто притиснете надолу на матрицата налепница за да се отстранат сите на воздушни меури. 2. Бидете внимателни за да ја ротирате да лупам исклучување на матрицата налепница од четирите агли, додека во случај на уништува заврши нокти модели. 3. Ве молиме да се свесни дека ќе треба да се применуваат и кора надвор од матрицата налепница по лак има целосно суви.

Особините