.

Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Shrovetide. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома декор.Рачно изработени во Русија.

Ексклузивно декоративна кутија за накит руската лак минијатурни Shrovetide. Направени од papier-mache Fedoskino.Дома декор.Рачно

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔Природен материјал и висок квалитет на изработка. ✔Авторот лак минијатурни. ✔ Целосно рачно изработени. ✔ Совршен подарок за семејството и пријателите.На ВОЗРАСТ ОД 6+ ГОЛЕМИНА 1,96 инчи (5 cm) Висина, 4,40 инчи (11,2 cm) Ширина, 6,10 инчи (15,5 cm) Должина.Оваа кутија е неспоредлива работа на руски уметници од Москва регионот.Основа на производот е papier-mâché, која не е инфериорен во однос на силата на дрво, но ви овозможува да креирате доброто форми за да им даде повеќе expressiveness.Технологијата за создавање на празно бара посебна вештина : во рок од еден месец, кутијата е притиснато неколку пати, натопени во масло и исушени.Ова е проследено со најдобрите претставници на овој народната уметност занает.Селото Fedoskino, кој се наоѓа на 40 километри северно од Москва на бреговите на Ucha Реката, е најстарата центарот на лак минијатурни во Русија.Тајните на изработка и сликарството на papier-mâché во Fedoskino се пренесува од генерација на генерација за повеќе од 200 години.Fedoskino лак минијатури се направени со мулти-слој маслото на подготвуваат papier-mâché површина со посебна обвивка.Повеќето од кутии има црна позадина од надвор и се покриени со скарлет или светла црвена боја лак на внатрешноста.Fedoskino лакови беа тесно поврзани со руската графика на 19 век.Во текот на 20-от век, руската држава отиде преку револуции, војни, перестројка и други важни историски фази, и ние сме среќни дека овој занает се уште постои и нова генерација талентирани уметници продолжува да креирате нови објекти и нови форми на уметност во Fedoskino.можете да бидете сигурни на нејзиниот квалитет, издржливост и ненадмината убавина.Ексклузивно рачно изработени кутија од руската занаетчии ќе додадете кора од лимон за вашиот ентериер, пополнете го со бои и топлина.Ова поле може да се користи за чување на накит - прстени, обетки, ѓердани, приврзоци и многу повеќе.Прекрасен подарок за пријателите и семејството.

Особините