.

Опрема Спојка Центар - 3-1/2, 4-3/4 во, Груба Акции Понесе, Полн Flex

Опрема Спојка Центар - 3-1/2, 4-3/4 во, Груба Акции Понесе, Полн Flex

DEN 2052.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

спојување големина код : 3-1/2. вртежен момент капацитет : 145000 во lbs.создаден тип : Груб Акции.максимална вртежи во минута : 3900 ВРТЕЖИ во минута.создаден дијаметар : 4-3/4 во.Speicfication : спојување големина код : 3-1/2torque капацитет : 145000 во lbsbore тип : Груб Stockmaximum вртежи во минута : 3900 RPMbore дијаметар : 4-3/4 inseries : Waldronflex type : Full Flexhub материјал : Steellength преку понесе : 4-3/16 insleeve надворешен дијаметар : 11 incoupling вкупна должина : 7-5/8 inkeyway големина на : Не Keywayhub дијаметар : 6-5/8 intooth профил : Крунисан.

Особините