.

Kicker CX1200.1 1200W Моно D Аудио Засилувач

Kicker CX1200.1 1200W Моно D Аудио Засилувач

DEN 8398.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Добиете јасен, моќните звуци во вашето возило со Kicker 1200 W Моно Засилувач.RMS Моќност : . 600 Вати x 1 канал @ 4 Ohm. 1200 Вати x 1 канал @ 2 Ohm.CX1200.1 Моно Засилувач На CX 1200.1 Моно Засилувач е изграден за големи бас во елегантни, но, сепак, достапен пакет.Користење на Класа D централа, ова amp карактеристики променлива бас зголеми со Kick EQ, кои ви даваат колку 12d B на екстра судрат со едноставен чекор на факултативниот CXRC Далечински Бас Контролер.Моќен 12d B crossover и 24d B subsonic филтер се вклучени, да им се овозможи да брзо да се вклучите вашиот систем до совршенство.Оваа CX засилувач обезбедува колку што 1200 w во еден канал.Видете подолу за повеќе детали.Спецификации МОДЕЛ [во 14.4 V] : МОНО И МУЛТИ-КАНАЛ CX-СЕРИЈА MONOBLOCK ЗАСИЛУВАЧИ CXA1200.1 Моќност (w/ch), 2 Ohm моно : 1200 CXRC Далечински Бас Способни (се продава септември.) : да Димензии : (во.) 2-3/8 H x 7-3/16 W x 12-1/16 (cm) 6.0 H x 18.0 W x 31 Фреквенција Одговор (Hz) : 25-200, +0/-1d B Текст Чувствителност : високо ниво 250m V-10 V,ниско ниво 125m V-5 V Сигнал-за-Noise Ratio : >95d B, на пондерираните, повторно : номинална моќност Активни Crossover : 12d B/октава, променлива 50-200 Hz, ниска помине само Subsonic Филтер : 24d B/октава високо-да помине фиксна @ 25 Hz Kick EQ Поттик : променлива за да +12d B, базирана @ 40 Hz.

Особините