.

Panasonic LUMIX S1R Целосна Рамка Mirrorless Камера со за 47,3 ПРАТЕНИК MOS Висока Резолуција на Сензорот, 24-105mm F4 L-Планината S Серија Леќа, 4K HDR Видео и 3.2 LCD - DC-S1RMK

Panasonic LUMIX S1R Целосна Рамка Mirrorless Камера со за 47,3 ПРАТЕНИК MOS Висока Резолуција на Сензорот, 24-105mm F4

DEN 4776.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Full frame сензор - за 47,3-Мегапикселна full-frame MOS сензор, кој овозможува широк динамички Опсег и одлични перформанси на висока сензитивност (е 25600 Max чувствителност).Lumix S леќи на камерата - лесен-за-користење 24-105mm стандард фокусна макро зум F4 l-планината за Lumix S Серија full-frame L-планината дигитални Mirrorless камери. 4 K видео - до 4 K 60 P/50 P снимање плус 6 K ФОТО функции и HLG фотографија. 187 MP висока резолуција mode - сензор shift технологија погоден за преземање на многу висока резолуција Пејзажи и ликовната уметност фотографии преку tripod со toggleable движење корекција способности.Солиден Mirrorless камера дизајн - прашина/поздравниот*/замрзнување-отпорни дизајн withstands тешки областа користите под тешки услови на висока мобилност.Слика Формат на Датотека : JPEG, RAW.На Panasonic LUMIX S1 R Дигитални Еден Објектив Mirrorless (DSLM) камерата го вклучува еден 47. 3 мегапикселна висока резолуција 35mm full-frame MOS сензор.На LUMIX S1 R користи новиот L-Планината стандард, кој може да се пофали добро балансирана, голем внатрешен дијаметар и компактни димензии за страната фокусот да се реализира оптимална големина и перформанси како дигитален mirrorless камера систем.На LUMIX S1 R приноси невиден квалитет на сликата со висока резолуција, богата градација и супериорен репродукција на боите.Висока-брзина, висока прецизност AF систем врз основа на напредни контрола на технологијата во текот на леќи на камерата, сензорот, и новиот Венера Мотор им овозможи на корисникот да го фати на прецизни момент во најдобрите детали.На LUMIX S1 R, исто така, може да се пофали индустрија-водечки снимање на видео перформанси (4 K 60p/50p), интуитивен контрола, а солиден дизајн за тешки областа употреба, издржливост, и expandability.На LUMIX S1 R е поздравниот отпорни* и отпорни на прашина но, исто така, работи надолу до -10 степени Centigrade.На mirrorless камери' shutter единица е издржлив за околу 400, 000 циклуси.Камерата перформанси, лесни градежни, и Прашина/Поздравниот/Замрзнување-Отпорни Дизајн се некои од функциите ќе уживате додека снимањето со Panasonic LUMIX S Серија Дигитални Mirrorless Камери.

Особините