.

Amipure Бакнеж Меур Чистење - (16.9 Fl Мл/ 500ml) - Секојдневно Чистење на Лицето - Богата Пена - Мирис Слободно - Противалергиски - Хидратантен

Amipure Бакнеж Меур Чистење - (16.9 Fl Мл/ 500ml) - Секојдневно Чистење на Лицето - Богата Пена - Мирис Слободно - Противалергиски

DEN 1579.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Сите-во-едно Пена за Чистење] Ова лице миење може да се користи како дневен лицето чистење, како и шминка смена - во богатата пена раствора шминка со еден магичен меур кршење звук!. [Благи Но Моќни, Ултра Нежно Чистење] Ние заменет од нафта-врз основа на сурфактант што може да предизвика алергии на кожата со природни амино чистење состојки во нашите лицето чистење. [Патентирана Технологија во Кореја] Оваа корејски лицето измијте јадрото на технологијата, Амино ефект, комбинира амино киселини и полисахариди, суштински хранливи материи за кожа, да се создаде вода решение козметика без употреба на хемиски конзерванси во својата лицето измијте формула. [Уникатен "Шеќер" Формула] Полисахариди (подолго синџирот на шеќери) во пенење чистење заштити кожата клеточните мембрани за да се спречи влага излезните од кожата додека му овозможува на корисникот да се одржуваат чисти и јасни лице. [Противалергиски, 100% EWG 1] Сите 14 состојки во чистење се оценети како EWG 1-во одделение, кои се особено добри за чувствителна кожа тип.За Сосема Amipure е прв во Кореја да се одржи на патент на производство sterilized растворливи во вода, козметички без употреба на вештачки конзерванси.Нашите производи се направени од амино киселини и полисахариди кои овозможуваат регенерација на кожата и авто-обнова.Опис на производот нафта-бесплатно, хидрантни, противалергиски пенење лицето измијте направени во Кореја 500ml, 16.9 fl мл.

Особините