.

MezuzahШалом-Салам-Мир во Проѕирен Црн Глеѓ

MezuzahШалом-Салам-Мир во Проѕирен Црн Глеѓ

DEN 1438.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!. 20% Од Војна кон Мир профит се посветени на мир и социјална правда организации посветени на трансформирање на нашиот свет.Страна направена од разоружаа & рециклирани Американски Оружје на Војната.Нашите пакување кој е создаден со користење на рециклиран и biodegradable материјали.Вклучува дојдете и 2 нокти за монтажа.Мерка 1" x 5" x 1/2" и тежи 65 грама.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.Оваа Mezuzah случај, фрлија во Мир Бронза, има парче на пергамент испишани со хебрејски стихови од Тората (Мојсеева 6 : 4-9 и 11 : 13-21).Овие стихови се состојат Еврејската молитвата "Shema Yisrael", почнувајќи со фразата : "Слушнете, израиле, ГОСПОД нашиот Бог, ГОСПОД е Еден." На mezuzah е поставено на doorframe во Еврејските домови за да се исполни mitzvah (Библиската заповед) да го впише зборови на Shema "на knobposts на вашиот дом" (Второзаконие 6 : 9).На пергамент е свиткан и се сместени во внатрешноста на случајот.Текстот на оваа Mezuzah случај гласи : "Мир, Шалом, Салам" - англиски јазик, хебрејски и арапски верзии на иста смирен молитвата за светот кои се повеќе се полни со мир и разбирање.

Особините