.

TALISMAN4U Pewter MEZUZAH Случај со Копчето за Еврејски Ѕвездата на Давид Израел Judaica Вратата Mezuza 4 Инчен

TALISMAN4U Pewter MEZUZAH Случај со Копчето за Еврејски Ѕвездата на Давид Израел Judaica Вратата Mezuza 4 Инчен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

★ Pewter Mezuzah Случај со Копчето за Врата со Еврејската Ѕвездата на Давид.Донесе заштита и благослов на вашиот дом. ★ Најубаво украсени со Ѕвездата на Давид Симбол, хебрејски писмо Шин (Shomer Dlatot Израел - Чувар на вратите на Израел). ★ Висок квалитет, елегантен изглед.Голема рачно изработени подароци од Светата Земја за Свадба, Еврејски Празници, или Housewarming. ★ Големина на mezuzah на корица : 10 cm / 4 Инчи - Направени во Израел. ★ Доаѓа со Не Кошер Скролувајте / Klaf / Пергамент за Слободни и подарок кутија.Pewter Сребрен Тон Еврејски Mezuzah Случај со Копчето за Вратата на Ерусалим Ѕвездата на Давид.Оваа прекрасна класична Mezuzah Покрие украсени со Ѕвездата на Давид Симбол, хебрејски писмо Шин (Shomer Dlatot Израел - Чувар на вратите на Израел) и флорални мотиви.Донесе заштита и благослов на вашиот дом.Тоа го прави прекрасен подарок од Израел за Свадба, Роденден, Бар или Бат-Mitzvah, Housewarming или Еврејски Празници.Главната функција на MEZUZAH е да се ЗАШТИТИ од злото. *Големина на mezuzah случај : 10 cm / 4 Инчи.Доаѓа со Не Кошер Скролувајте / Klaf / Пергамент за Слободни и подарок кутија.Подготвени за виси на вратата пост.Има само-стап двојно страна налепници за лесно да виси.Или може да биде поставено со ноктите. (Не се вклучени!).

Особините