.

Mettler Толедо 731-2M Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег; 2 м Кабел

Mettler Толедо 731-2M Спроводливост Ќелија, Стандарден Опсег; 2 м Кабел

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тело Материјал : Епоксидна.Мобилен Постојан : K = 0.57. Клетка : Контакт.Electrode Материјал : Графит.Опис : Спроводливост Ќелија, стандарден опсег; 2 м кабел.Овие лабораториски спроводливост клетки се натопи стил со опруга материјали кои се движат од пластични да метал до стакло, и графит, од не ' рѓосувачки челик, или платина electrode бендови.Заедничкото вратило дијаметар на 12 милиметри е компатибилен со повеќето electrode на сопствениците.Солиден IP67-номинална клетки се приоритетни за надворешна и индустриска употреба.Интелигентни Сензор за Управување (ISM) спроводливост клетки функција на одборот електронска меморија, која продавници калибрација на податоци, единствен матичен број, и температура историја.Кога сте поврзани со вашиот компатибилен спроводливост метар, на сензорот е автоматски признати и складирани податоци префрлање на метар за непосредна употреба, заштеда на време и спречување на грешки.Извонредни перформанси за било која апликација Интегрирани температурна компензација сензор обезбедува мерења се точни Изберете од различни материјали и должини на кабел за да одговараат на вашите барања.

Особините