.

CORSAIR Vengeance RGB ПРО SL 16GB (2x8GB) DDR4 4000 (PC4-32000) C18 Десктоп Меморија – Црна

CORSAIR Vengeance RGB ПРО SL 16GB (2x8GB) DDR4 4000 (PC4-32000) C18 Десктоп Меморија – Црна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Производителот гаранција може да не се применува.Осветлуваат вашиот систем со живописни, анимирани осветлување од десет поединечно addressable, ултра-светли RGB Led диоди по модул.Изберете од голем број на наместени прилагодувања за осветлување профили, или да креирате ваши во CORSAIR i CUE софтвер.Само 44mm високи за широк компатибилност со воздух и ладилници како што CORSAIR A500. Оптимизиран за максимален пропусен опсег и тесни време на одговор на најновиот Intel и AMD DDR4 матични плочи.Сопствени перформанси PCB обезбедува највисок сигнал за квалитет на најголемо ниво на перформанси и стабилност.CORSAIR VENGEANCE RGB ПРО SL DDR4 меморија осветлува вашиот КОМПЈУТЕР додека обезбедување на врв на перформансите во компактна форма фактор само 44mm високи за широк компатибилност со CPU кулери.Секој модул може да се пофали десет светли, поединечно контролирани RGB Led диоди за брилијантен осветлување.Ја преземат контролата со CORSAIR i CUE software и целосно ги прилагодите на секое модули осветлување за да одговара на вашиот систем, да креираат свој сопствен осветлување профили, и синхронизација на осветлување низ сите ваши CORSAIR производи.Обичај PCB обезбедува врвен сигнал за квалитет за врвен перформанси и стабилност на најновата Intel и AMD DDR4 матични плочи, додека цврсто го прават мемориски чипови го отклучите супериорен overclocking способност.За смирувачки, целосно индивидуализира RGB осветлување и најдобри во DDR4 перформанси, опремување на вашиот КОМПЈУТЕР со ОДМАЗДА RGB ПРО СЛ.

Особините