.

Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск 6x1x1-1/2Дијамант Смола Мека Брусење Тркала Гем Полирање Смола Мелење Тркала Ронки 60-14000 (Ронки : 3000, Надворешниот Дијаметар : 6 инчи)

Дрво Мелење Тркала Ротациони Диск 6x1x1-1/2Дијамант Смола Мека Брусење Тркала Гем Полирање Смола Мелење Тркала Ронки 60-14000

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дијамант флексибилни мелење тркало е направен од смола како врзивно средство,во комбинација со одбраните дијамантски прав,.па што тоа има одлична флексибилност и одличен сечење способност.Тоа е главно се користи за посебен облик на обработка на тврди и кршливи материјали како што се скапоцени жад,.кристално стакло,вештачки стакло и керамика,итн.Преку брусење и полирање од крупни грануларност да парична казна грануларност мелење тркала.Може да се примени за пескарење,обликување,мелење,полирање,резба и повеќе,мулти-функционални машини алатки за да ги задоволат вашите различните барања.Висок Квалитет на Дијаманти За Подолго Мелење Живот,Висока Цврстина И Effecient Due100% сосема нов и висок quality Features : дијамант флексибилни мелење тркало е направен од смола како врзивно средство,во комбинација со одбраните дијамантски прав,така што таа има одлична флексибилност и одличен сечење способност.Тоа е главно се користи за посебен облик на обработка на тврди и кршливи материјали како што се скапоцени жад,стакло,стакло,вештачки стакло и керамика,итн.Преку брусење и полирање од крупни грануларност да парична казна грануларност мелење тркала,површината на работното парче може да се постигнат одлични мазност и светлината.Во исто време,постои посебен мелење и фрлање опрема,лесен за употреба,едноставна и безбедна operation Specification : Дијаметар : 150mm(6")Внатрешна дупка : 25.4 mm(1")Дебелина : 38mm(1-1/2")Жито : 140 280 600 1200 8000 3000 14000 Package се вклучени : 1 PC Мека дијамант мелење тркала(Мелење тркала менгеме не е вклучена)воланот е лесен, така што ќе може да го носи тоа погодно кога ќе се DIY дрво работи.

Особините

Diameter:
150mm(6)
Inner hole:
25.4mm(1)
Thickness:
38mm(1-1/2)
Grits:
140 280 600 1200 3000 8000 14000
Package included:
1PC Soft diamond grinding wheel(Grinding wheel clamp is not included) :
The wheel is lightweight so that you can carry it conveniently when you are DIY wood working :