.

HeroNeo X79 Dual CPU Десктоп Плоча DDR3 x 4 Слот за Мемориска PCI-E SATA3.0 USB3.0 Слотови PCI-E NVME М. 2 Поддршка LGA 2011 графичкиот процесор lga 2011 Плоча Dual CPU x79 ddr3

HeroNeo X79 Dual CPU Десктоп Плоча DDR3 x 4 Слот за Мемориска PCI-E SATA3.0 USB3.0 Слотови PCI-E NVME М. 2 Поддршка LGA

DEN 3287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Интегрирана звучна картичка чип/нето-работа картичка, главниот чипсет X79, интегрирани RTL8111 H Gigabit нето-работа картичка. 100% сосема нов и висок квалитет. 2x8 Pin моќ suppy интерфејс, 1x24 Pin напојување интерфејс.Dual CPU возачот, 7+7 фаза напојување, големи двојна топлина мијалник.Меморија тип DDR3 1866/1600/1333/1066 MHz, слот за мемориска 4×DDR3 DIMM.X79 Dual CPU Десктоп Плоча DDR3 x 4 Слот за Мемориска PCI-E SATA3.0 USB3.0 Слотови PCI-E NVME М. 2 Поддршка LGA 2011 графичкиот процесор lga 2011 плоча dual cpu x79 ddr3 Features : 100% сосема нов и висок quality Dual ПРОЦЕСОРОТ возачот, 7+7 фаза напојување, големи двојна топлина мијалник.X79 чип, четири канал DDR3 меморија, сите цврста состојба capacitor, dual PCI-E графичка картичка.Интегрирана звучна картичка чип/нето-работа картичка, главниот чипсет X79, интегрирани RTL8111 H Gigabit нето-работа картичка.ПРОЦЕСОРОТ платформа, ПРОЦЕСОРОТ штекер LGA 2011, поддржува 2 Процесори во исто време.Меморија тип DDR3 1866/1600/1333/1066 MHz, слот за мемориска 4×DDR3 DIMM.2x8 Pin моќ suppy интерфејс, 1x24 Pin напојување интерфејс.Спецификација : Предмет Тип : X79 Dual CPU Motherboard Mainboard Тип : ATXMain Чип : X79 series Graphics Картичка : PCI-E 3.0 16 X двојна interface Expansion Слот : 7+7 моќ supply Ethernet : Gigabit CPU Слот : 7.1 channel CPU Тип : LGA2011x2 Memory Слот : DDR3 4 слот 4 channel Memory Капацитет Врв : 32 Gx4 DDR3 Memory Брзина : 1866/1600/1333/1066 SATA Интерфејс : SATA3.0x2 SATA2.0x4 USB Интерфејс : USB3.0x2 USB2.0x12(вклучувајќи ги и проширување)М. 2 Интерфејс : PCIE X4 3.0 NVMEMaterial : PCB Board Size : прибл. 281x255mm/11.06x10.03in Color : Black Quantity : 1 PCExpansion Слот : PCI-E слот 2 × PCI-E X16 графика slot PCI-E слот 3x PCI-E X22x USB3.0 игли (1 изборен група, стандардно без)6x USB2.0 игли (3 групи)2x SATA3.0 interface4x SATA3.0 interface1x NVME М. 2 interface I/O Интерфејс : PS/2 интерфејс PS/2 тастатура и глушец универзална interface1×RJ45 нето-работа интерфејс (gigabit нето-работа картичка)6x USB 3.0 interface2x USB 2.0 interface AUX port Package Вклучува : 1 PC x X79 Dual CPU Motherboardnote : Поради различните пакети на матичната плоча пратки, матична плоча слотови, топлина мијалник бои, итн.таму може да биде малку поинаков од слики, но ние се осигура дека на верата.

Особините

Item Type:
X79 Dual CPU Motherboard
Mainboard Type:
ATX
Main Chip:
X79 series
Graphics Card Slot:
PCI-E 3.0 16X dual interface
Expansion Slot:
7+7 power supply
Ethernet:
Gigabit
CPU Slot:
7.1 channel
CPU Type:
LGA2011x2
Memory Slot:
DDR3 4 slot 4 channel
Memory Capacity Peak:
32Gx4 DDR3
Memory Speed:
1866/1600/1333/1066
SATA Interface:
SATA3.0x2 SATA2.0x4
USB Interface:
USB3.0x2 USB2.0x12(including expansion)
M.2 Interface:
PCIE X4 3.0 NVME
Material:
PCB Board
Size:
approx. 281x255mm/11.06x10.03in
Color:
Black
Quantity:
1PC
Expansion Slot:
PCI-E slot 2 × PCI-E X16 graphics slot :
PCI-E slot 3xPCI-E X2 :
2x USB3.0 pins (1 group optional, default without) :
6x USB2.0 pins (3 groups) :
2xSATA3.0 interface :
4xSATA3.0 interface :
1xNVME M.2 interface :
I/O Interface:
PS/2 interface PS/2 keyboard and mouse universal interface :
1×RJ45 net-work interface (gigabit net-work card) :
6xUSB 3.0 interface :
2xUSB 2.0 interface :
AUX port :
Package Includes:
1PC x X79 Dual CPU Motherboard
note:
Due to different batches of motherboard shipments, motherboard slots, heat sink colors, etc. there may be slightly different from the pictures, but we ensure that the fe