.

Услуга Рициново Бренд 3 Инчен 316 од не ' Рѓосувачки Челик Светло Должност Навој Матични Рициново Сет од 4 Тврда Гума Рициново Тркала и 10ММ Метрички Матични–1,100 lbs. Вку

Услуга Рициново Бренд 3 Инчен 316 од не ' Рѓосувачки Челик Светло Должност Навој Матични Рициново Сет од 4 Тврда Гума Рициново

DEN 475.68

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овие Услуга Рициново Серија #20 Тврда Гума casters нудат различни тркала големини и монтажа височини : 3" Тркало : 4-1/8" монтажа висина; 3-1/2" тркало : 4-5/8" монтажа висина; 4" тркало : 5-1/8" монтажа висина; 5" тркало : 6-1/8" монтажа висина.Тежина Капацитет : 3" : 275 lbs Капацитет/Рициново; 3.5" : 285 lbs Капацитет/Рициново; 4" и 5" : 300 кг Капацитет/Рициново.Сите casters функција 10мм дијаметар (1.50 TPI x 1-1/2") навој матични.Навој произлегува може да биде тешко да се измери.Услуга Рициново препорачува има постоечки теми проверува на тема мерач за да се утврди точната тема големина пред да нарачате.Не гледам големина ти треба?Нема проблем!Јавете ни се или порака ни со кликнување на синото Услуга Рициново Corporation хиперврска под купи или да го додадете во кошничката копчето и потоа кликнете на постави прашање копчето.Кочница опции вклучуваат врвот за заклучување на сопирачката (TLB) или вкупно брава, сопирачки (TTL).На врвот за заклучување на сопирачката (TLB) места позитивен заклучување сила против воланот упатуваа заклучување на воланот само.Вкупниот брава, сопирачки (TTL) исто така места позитивен заклучување сила против воланот одиш, но вкупниот брава, сопирачки (TTL) истовремено не се заклучи на воланот и на вртливата за целосно стабилна позиција.Најдете и други тркала материјали, големини и сите Услуга Рициново производи на нашите Storefront.Кликнете на "од Услугата Рициново" линкот погоре главниот наслов на било која Услуга Рициново страница листата.Листата е за сет од четири (4) Услугата Рициново Серија #20 нерѓосувачки челик вртливата casters, четири (4) вртливата 1/2" навој матични casters со 3" со дијаметар од 1-1/4" широк тешко гумени тркала.Поддржува вкупната тежина од 1.100 сервисни lbs (275lbs/по рициново).Кога се во потрага за сигурен и издржлив решение за вашата рициново потреби, сметаат Услуга Рициново е 316 од не ' рѓосувачки челик тврда гума casters.SS316 casters се идеални за светлина и средни должност материјал ракување, коли, опрема, и продавница проекти.Изграден со 316 од не 'рѓосувачки челик, која содржи дополнителни молибден и содржината на никел, што го прави повеќе отпорни на корозија од стандардните 304 од не' рѓосувачки челик.Хард гумени тркала не само што обезбеди високо оптоварување на капацитетите и отпорност од споредливи тркала, но исто така се отпорни на повеќето хемикалии и масла.Монтажа опции вклучуваат топ плоча, болт дупка, проширување на матични и стандард и метрички навој матични големини.Услуга Рициново е ненадмината во квалитет, сигурност и одлични услуги на клиентите.Сметајте на нас да се движат напред.

Особините