.

TapeCase TC485 Гума Смола Лента 16mil 1/2 x 49' (1 Ролна)

TapeCase TC485 Гума Смола Лента 16mil 1/2 x 49' (1 Ролна)

DEN 180.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лепливоста 700 Мл./Во.Материјал Гума Смола.Перформанси Темп. 32 до 105 Сте.С.Дебелината 16 Мили, Ширина Во 1/2., Должина 16 Yds.Затегнувачка Цврстина 43 Lb./Во.Гума Смола Лента, Двојно Обложени, со Високи Перформанси, Проѕирен, 16 мили, 1/2" x 49 " многу вулгарен, растворувач за слободни; гумени смола врз основа топла топи трансфер на лента и се добива на лесно пренослив бела хартија, лагер.Оваа лента има уникатна преносливи лепило кое се држи до скоро ништо, дури и кога се во влажни или ниска температура услови.Овој производ го прави идеален избор за сите ваши општа намена монтажа и поврзување на апликации.Користи & Апликации : .Продавница ролни рамно на нивните намали рабови во оригиналното пакување, додека потребни за употреба.Овој производ мора да биде заштитен од прашина, топлина, влага, директна сончева светлина и растворувач гасови.Услуга живот ќе се разликуваат со условите на употреба и е под влијание на климатските средина, но не треба да биде помалку од една година од датумот на производство, ако се чуваат во умерена клима и добри услови.Препорачливо е дека овој производ се применува на температури над 10°C. Тоа е не се препорачува balling до лента за да го отстраните.Наместо тоа, се повлече на лента да се водат надвор должина далеку од она што супстрат тоа е заглавен.Не користите оваа лента каде добра хемиска отпорност е потребно.За помош при сечење, тоа е препорачливо да се натопи ножеви или ножици во вода веднаш пред употреба.Карактеристики & Придобивки : .

Особините