.

Водоотпорен Возрасни Крпа Пелена, За Обновливи Прилагодливи Инконтиненција Заштита Пелени Долна Облека,Старец Оневозможено Постоперативна Нега 21-417 (Големина : X-La

Водоотпорен Возрасни Крпа Пелена, За Обновливи Прилагодливи Инконтиненција Заштита Пелени Долна Облека,Старец Оневозможено

DEN 907.68

Износот
Во форма достапна за нарачката

Велкро дизајн, прилагодлив големина.Лесно да го вметнете во пелена, го замени тоа во време.Оваа возрасни пелена дизајн со максимална истекување заштита.Со 2 парчиња поголеми дебели 4-слој бамбус микрофибер вметнете за тешки wetters или во текот на ноќта се користи.Внатрешната апсорпција на вода слој е силна за да ја заклучите вода, и водоотпорен надворешниот слој одбива да навлезат.Проширување и пелени : проширува пелени за заклучување во влага, урина не излегуваат во јавноста.Еластичен појас за повеќе удобно се вклопуваат.Големина (за половината) : L, 53 CM-83 CM; XL, 86 CM-120 CM.Прилагодлива да се одржи инконтиненција облоги, во облик на пелена влошки или Породилно влошки во место, Течење Доказ Заштитна Кратко.Исто така погоден за Патување, Спа, Пешачење, Кампување, Престојуваат Надвор во текот на ноќта, Бизнис Патување, да Работат Прекувремено, Во Болница, менструација, Бременост.Нашите производи имаат апсолутна обезбедување на квалитет, ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор.Совети : 1. Ве молиме не користете кајгана и впие за долго време.2. По чистење, ве молиме да се прилагоди на облека тип да се исуши.Име на производ : Возрасни перат крпа diaper Fabric состав : во согласност со TPU водоотпорен fabric Crotch надеж : полиестер дише fabric Absorber : полиестер, памук, viscosesize : L, 53 CM-83 CMXL, 86 CM-120 CMPackage Вклучуваат : 1 * Пелена Pant2 * микрофибер insert If имате какви било прашања или проблеми во врска со овој производ, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе се справи со тоа, како е можно поскоро.

Особините