.

Smart Bottoms Се Премногу Паметни Покрие 2.0 Водоотпорен Пелена Маска

Smart Bottoms Се Премногу Паметни Покрие 2.0 Водоотпорен Пелена Маска

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% TPU Полиестер.Ткаенини Направени во САД, се Сече и се Собраа во Мексико.Предвремени затворање.Машина за Миење Топло, Линија Сува или на Ниска Топлина.Направени од медицинско-одделение, водоотпорен TPU ткаенина.Прилагодливи за да се вклопи во повеќето бебиња од раѓање до медиокритет.Нежно еластична околу нозе помогне да се спречи протекување без да остават траги.Може да се користи со било која марка на insert, prefold, или опремени пелена.Издржливи прилепува им овозможи овој производ да се користат со години.На се Премногу Паметни Покрие 2.0 одговара на повеќето бебиња 10-35 lbs.Овој водоотпорен пелена покрие карактеристики мека обврзувачки околу нозе кои encases еластичен да се обезбеди сит уште нежно се вклопуваат.Внатрешноста на корица има предната и задната јарем да им помогне одржи внесува во место и да помогне да се спречи протекување.Капакот има четири пораст settings и 10 групи на половината прилепува, што го прави е лесно да се добие совршено се вклопуваат.Оваа маска совршено се вклопува во однос на секој абсорбента опција ќе се избере за да се спарите со тоа.Ние не препорачуваме купување на 3 вметоци, prefolds или станови по покрие купи.Поклопецот не треба да се мијат по секој промени, само кога soiled или на секои 24 часа.Оваа маска не бара абсорбента insert (внеси).Инсерти не се вклучени.

Особините