.

Масажа на Топката: Пена Ролери за физикална Терапија,Нога & Назад Massager за Болка,Длабоко Мускулите Massager,Предизвика Точка Massager Алатка,Plantar Fasciitis Олеснување,Анти Стрес

Масажа на Топката: Пена Ролери за физикална Терапија,Нога & Назад Massager за Болка,Длабоко Мускулите Massager,Предизвика

DEN 143.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ќе get2 масажа топки, кои можете да ги користите заедно.Масажа топки имаат шест агли и може да се користи во различни агли.Ова ќе ви даде нова масажа искуство!.Елиминирање на Мускулни Болки и болка : Одлична за професионални или домашна употреба.Оваа roller ball е дизајниран за масажа на рамената, вратот, на горниот дел на грбот, рацете, нозете и олеснување на нога болка.Широко се користи на вашето тело.Подобрување на Циркулацијата на Крвта : Сиромашните циркулацијата на крвта може да доведе до низа здравствени проблеми.Масажа е одличен начин да го подобрите вашето здравје со зголемување на циркулацијата на крвта.Тоа, конечно, ќе се зголеми протокот на крв и да се подобри телесна функција.Стрес Олеснување : релаксација и голем стрес олеснување.Ублажува вкочанетост и болки во мускулите по работен ден.Забрзува заздравувањето на болка во мускулите и во длабок сон.Преносни Големина : Ние обезбеди торба за носење масажа топката.Може да се земе тоа да било место, како салата, кошаркарското игралиште, итн.Боја : Розова и Виолетова Рачна Масажа Топката Болка Назад Ролери Massager Само Масажа на Терапија и да се Релаксираат со Полно Тело, Алатки за Болки во Мускулите, Болки во зглобовите Опис : Можете да го користите било кое време и на било каде.Тоа е лесно да се носат секаде каде што оди.Помага да го намалите стресот, да ви даде голема релаксирачка масажа и најдобро од сите, тоа е придвижуван од притисокот на вашата страна.Се користи од страна на терапевтите за масажа, физички терапевти, и chiropractors.Одлично за професионални или домашна употреба.Тој е дизајниран да стигнат до болки во главата, рамената, вратот, на горниот дел на грбот, рацете, нозете и олеснување на нога болка.Најдобар подарок за себе, семејството, или вашите пријатели.Карактеристики : Материјал : Rubber Usage : Handheld Degree : 360 Ball големина : 2*2*4cm Тежина : Приближното 25g Package се вклучени : 2 x Масажа Топката и сметководствена bag Notice : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ве молиме размислете за тоа пред да го купат.

Особините