.

ДВАЕР 475-1-FM-NIST Дигитални Manometer + NIST Сертификат. 0-20.00 w.в. (4.982 kPa). Пос, Neg, Разл Притисок. Воздух - и NG-Компатибилна. FM-Одобрени Суштински Безбедно. Свежо NIST Важи 1 Година.

ДВАЕР 475-1-FM-NIST Дигитални Manometer + NIST Сертификат. 0-20.00 w.в. (4.982 kPa). Пос, Neg, Разл Притисок. Воздух -

DEN 660.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer, Зглобовите Lanyard, 9 V Батерија, Оперативни Инструкции, и NIST Следат Сертификат за Калибрација завршен во времето на купување.Се ОДЛИКУВА СО КАРАКТЕРИСТИКИ : Дваер 475 Серија Manometer карактеристики двојна притисни влошки на предниот панел за контрола на исклучи, автоматски нула, и притисок единица избор помеѓу U. S. и метрички единици и големи, лесни за читање LCD со назад светлина.Стандард црево-barb конекции прифати 1/8" или 3/16" ID винил или гумени цевки (не се вклучени).СУШТИНСКИ БЕЗБЕДНО : На Дваер 475 Серија Manometer е FM-одобрени суштински безбедно за Класа 1, Div. 1, Група А, Б, В, Г, T4 опасни локации.Идеален за областа калибрација, следење или за решавање на проблеми HVAC системи, чисти соби, fume капи, изолација кабинети или соби и широк спектар на други низок притисок пневматски системи.ТОЧНИ : Прецизност е +/ - 0.5% од целосна скала на 60 78 степени F, и +/ - 1.5% целосна скала на 32 60 и 78 до 104 степени Ф АКРЕДИТИРАНИ NIST СЕРТИФИКАЦИЈА На : Дваер Инструменти, Inc.Инженеринг Лабораторија е акредитирана ISO/IEC 17025 : 2017 (Општи Барања за Компетентност на Лаборатории за Тестирање и Калибрација), како и ANSI/NCSL Z540-1-1994 година и ANSI/NCSL Z540.3-2006 преку ANAB (ANSI Националните Одборот за Акредитација).ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer, Зглобовите Lanyard, 9 V Батерија, Оперативни Инструкции и NIST Сертификат за Калибрација.На Дваер 475-1-FM Рачни Дигитални Manometer карактеристики dual-опсег на мерки, позитивни, негативни, или диференцијални притисоци.Единица е компатибилна со воздух и природен гас.Стандард 9 Volt Батеријата овозможува до 100 Часови на работа.Dual притисни влошки на предната страна од панелот за контрола На Исклучи, Автоматски Нула, и Притисок Единица Избор.NIST Сертификација е завршен пред пратката и е со важност од една година.На Дваер Инструменти Инженеринг Лабораторија е акредитирана од страна на ANSI Националните Одборот за Акредитација и ги исполнува барањата на ISO/IEC 17025 : 2017 за одберете калибрација услуги.Дваер 475-1-FM СПЕЦИФИКАЦИИ : Dual Опсег : 0-20.00" w.в. (4.982 k Pa).Точност : ±0.5% Целосна Скала, 60 78°F (15.6 да 25.6°C); ±1.5% Целосна Скала од 32 до 60°F и 78 до 104°F (0 до 15.6°C и 25.6 до 40°C).Притисок Hysteresis : ±0.1% на Целосна Скала.Температурни Граници : од 0 до 140°F (-17.8 до 60°C).Компензира за Температура Граници : 32 до 104°F (0 до 40°C).Температура на чување Граници : -4 да 176°F (-20 до 80°C).Дисплеј : 0.42" (10.6 mm) 4-цифрен LCD.Моќ Барања : 9 V алкална батерија, инсталиран не-функционални, корисникот се заменливи.Тежина : 10.8 оз. (306 g).Процесот Конекции : Две бодликава конекции за употреба со 1/8" (3.18 mm) или 3/16" (4.76 mm) I. D. цевки.Услуга : Воздух и компатибилен запалива гасови.Агенцијата за Одобрување : CE, FM.

Особините