.

Свет Електрични 60471 Нејт 5-Светло Лустерот, Масло Протри Бронза, Чисто Стакло Нијанси

Свет Електрични 60471 Нејт 5-Светло Лустерот, Масло Протри Бронза, Чисто Стакло Нијанси

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ГРОЗДОБЕР ИНСПИРИРАН : обликува по гроздобер инспириран осветлување на пет светлина лустерот е совршен за донесување свиок-на-на-век селски индустриски погледне за било која област.ПРИЛАГОДЛИВ : метал виси род доаѓа во три парчиња - 1x 11" прачка, 1x 15" прачка, 1x 18" прачка - тоа што се прилагодливи за да се се обезбеди совршено се вклопуваат за секој простор - Максимална Виси на Висината : 60"; Минимум Виси Висина : 30".DIMMABLE : целосно dimmable со компатибилен dimmer switch за да се создаде совршена атмосфера (dimmer вклучете се продава одделно).ЛЕСНО се ИНСТАЛИРА : ги вклучува сите монтажа хардвер за брза и лесна инсталација.СИЈАЛИЦА БАРАЊА : 5x E26/Среден База 60 W Светилки (се продава одделно) - Компатибилен со LED, Блескаво и Халоген Светилки - LED или Блескаво Светилки се Препорачува.ГРОЗДОБЕР ИНСПИРИРАН : Обликува по гроздобер инспириран осветлување на пет светлина лустерот е совршен за донесување свиок-на-на-век селски индустриски погледне за било која област.ПРИЛАГОДЛИВ : метал виси род доаѓа во три парчиња – 1x 11" прачка, 1x 15" прачка, 1x 18" прачка – тоа што се прилагодливи за да се се обезбеди совршено се вклопуваат за секој простор – Максимална Виси на Висината : 60"; Минимум Виси Висина : 30".DIMMABLE : Целосно dimmable со компатибилен dimmer switch за да се создаде совршена атмосфера (dimmer вклучете се продава одделно).ЛЕСНО се ИНСТАЛИРА : ги Вклучува сите монтажа хардвер за брза и лесна инсталација – може да биде инсталиран на скатен или vaulted таванот.СИЈАЛИЦА БАРАЊА : 5x E26/Среден База 60 W Светилки (се продава одделно).На Нејт Колекција од Земјината топка Електрични е лесен начин да се донесе една убава смисла на кохезија низ вашиот дом, дури и ако секоја соба има свој личен стил.Се обликува по гроздобер инспириран осветлување, Свет Електрични е Нејт 5-Светло Лустерот додава рустикален индустриски чувствуваат на секоја соба.Виси од три-парче метални шипки можете да го прилагодите овој тела саканиот изглед и осветлувањето потреби.Целосно компатибилен со dimmable светилки и dimmer прекинувач, на чисто стакло нијанси и изложени светилки лесно да се создаде осветлување амбиент и различни расположенија (dimmer switch не се вклучени).Идеален за употреба во кујната, јадење простории и на било кое место треба прекрасен извор на светлина.Проверете Свет Електрични е гроздобер-инспириран светилки за да додадете уникатен гроздобер допир.

Особините