.

G-10/FR4 Garolite Лист - 1-1/2 Дебела x 12 Широк x 48 Долго

G-10/FR4 Garolite Лист - 1-1/2 Дебела x 12 Широк x 48 Долго

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Garolite G-10/FR4; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1-1/2"; Толеранција На Дебелината : (-0.043" - +0.055"); Ширина : 12"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Жолта; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 38,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 14.0 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0015; Апсорпција на Вода Оценка : Добро.Цврстина : Rockwell M110; Густина : 0.072 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 280° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 V0. Стаклена ткаенина ламинирани со пламен retardant епоксидна смола.G-10/FR4 е силна, machinable, отпорни на влага, electrically изолација, и пламен отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1-1/2"; Толеранција На Дебелината : (-0.043" - +0.055"); Ширина : 12"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 48"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Жолта; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 38,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 14.0 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0015; Апсорпција на Вода Оценка : Добро.Цврстина : Rockwell M110; Густина : 0.072 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 280° F; Спецификации се Сретна : УЛ 94 V0.

Особините