.

KEKEYANG Месинг Плоча Бакарен Лим Месинг Со Метален Лист Фолија Плоча Исклучителна Организација се Изедначи Површината 0. 4mmx50mmx1m Месинг Плоча Метал Бакарна фолија

KEKEYANG Месинг Плоча Бакарен Лим Месинг Со Метален Лист Фолија Плоча Исклучителна Организација се Изедначи Површината

DEN 1697.28

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа има одлична отпорност на абење, со голема сила, цврстина, отпорност на корозија, добра machinability и лесно weldability, и е погоден за производство на различни длабоко цртање и свиткување-отпорни делови. 100% и Висок квалитет.Мазна површина, ниска содржина на кислород.Висока чистота, казна организација.Тешко,силна.Одлично за заварување и лемење.Издржливи во употреба.Флексибилни, одлична густина, коефициент на топлинска спроводливост, добра спроводливост и.Може да се користи за проводници, топлинска и заварување.Nonporous,trachoma,лабава.Електрични висока ерозија на површината точност, на термичка обработка процес, electrode немаше насока.

Особините