.

G-11 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 24 Широк x 24 Долго

G-11 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 24 Широк x 24 Долго

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Garolite G-11; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1/2"; Толеранција На Дебелината : (-0" - +0.161"); Ширина : 24"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 24"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Зелена; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 37,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 12.0 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Одлична; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.005; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните.Цврстина : Rockwell M110; Густина : 0.066 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 300° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.Стаклена ткаенина ламинирани со висока температура фенолни смоли.G-11 е најсилниот одделение на Garolite, може да издржи високи температури, и има одлични Electrically Изолациони својства.Овој Производ е Произведен во Кина.

Особините