.

Onespring Темно Место Смена за Лице & Тело - Темно Место Пенкалата Melasma Третман Возраст Место со Kojic Киселина, Салицилна Киселина, Glycolic Киселина и Млечна Киселина (1 Fl Мл)

Onespring Темно Место Смена за Лице & Тело - Темно Место Пенкалата Melasma Третман Возраст Место со Kojic Киселина, Салицилна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вашиот Подобро Решение – Овој потентен Темно Место Пенкалата е клинички докажано за видливо намалување на темни дамки во рок од две недели.Формулиран со напредни и автентични состојка Hydroxyphenoxy Propionic Acid (Radian SKIN) за skintone исправување, збогатени со сеопфатна елементи за место отстранување како Glycolic Киселина, Салицилна Киселина, Млечна Киселина и Kojic Киселина.Професионални & Специјализирани Формула – Дизајнирани за различни видови на Темно Место, Melasma, флеки, Пост-Акни Знаци, Осип, Сонцето Штета, Пост-Воспалителни Хиперпигментација и Иритација.Погоден за сите типови на кожа и кожа на ѕвонење,и се развива како брзо се апсорбира, не-мрсна и светлината текстура, може да се користат под шминка.Докажано Ефикасен и Брз Резултат – Истражувањата покажуваат дека Hydroxyphenoxy Propionic Acid ефикасно го намалува темните дамки на кожата и колорит подобро отколку или да се спореди со одредени пазарни стандарди (Hydroquinone и Kojic Киселина) без cytotoxicity.Клинички студии, исто така, укажуваат дека просечната 27% подобрување на места беше забележано од помалку од 2 недели на користење од страна на следниве насоки.Со гордост се Направени Во САД – Нашите клинички ефективни темно место пенкалата е Paraben-free, Суровост-слободни и Глутен-слободни.Ние строго избрани и извори сите состојки за да се осигураме дека нашите производи може да се изврши на најдобар резултат.Главната активна состојка е не-cytotoxic, не-sensitizing, не-mutagenic, не-phototoxic и не предизвикува иритација на кожата.Вашиот Побезбеден Избор – Hydroxyphenoxy Propionic Acid, за разлика од hydroquinone, само се намалува на пигментот меланин производство и не го уништи меланоцити.Тоа, исто така, покажува добра фото-заштитни мерки, како тоа им помага да се заштити кожата од УВ-предизвикана штета.

Особините