.

uxcell 40 компјутери 3528 1210 Површината Монтирани Уреди Бела LED Диоди Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника Компоненти Емитуваат Светлина Диоди

uxcell 40 компјутери 3528 1210 Површината Монтирани Уреди Бела LED Диоди Светла за Осветлување Светилки Сијалица, Електроника

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мини Големина : 0.12 x 0.1 инчен Мали LED Чипови.Агол На Гледање : 120 Степен.Напред Напон / еднонасочна Струја : DC 3.3 Volt 15-20 m A (Низок Напон за DIY PCB Коло).Единствена Боја на Бело (6000-6500 K),Светлосен Интензитет : 4-5 LM.Анодна и Катод Поларитетот (3.3 V), широко Се користат во производство на електрична compoments, експерименти и други DIY активности.Опис на производот : Боја : 3528 1210 Бела(40pcs)Спецификација : Количина : 40 парчиња / Pack Mini Големина : 0.12 x 0.1 инчен Мали LED Chips Emitting Боја : Бело (6000-6500 K)Светлосен Интензитет : 4-5 LMViewing Агол : 120 Degree Forward Напон / Тековни : 3.3 V/15-20m A.

Особините

Quantity:
40 pieces / Pack
Mini Size:
0.12 x 0.1 inch Small LED Chips
Emitting Color:
White (6000-6500K)
Luminous Intensity:
4-5LM
Viewing Angle:
120 Degree
Forward Voltage / Current:
3.3V/15-20mA