.

Sunlite 40457-ДИН LED R14 Мини Рефлектор Floodlight Сијалица 4 W (25W Еквивалент), 250 Lumens, Medium (E26) База, Dimmable, ETL Наведени, 3 Count (Пакување од 1), 27K-Топло Бела

Sunlite 40457-ДИН LED R14 Мини Рефлектор Floodlight Сијалица 4 W (25W Еквивалент), 250 Lumens, Medium (E26) База, Dimmable,

DEN 471.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

НАДГРАДБА НА LED - го Замени неефикасни блескаво светилки со заштеда на енергија LED лампи.Овие R14 Мини Рефлектор Floodlight сијалица ли покриени.Овие светилки се идеални за многу апликации како што се патеката тела, кина кабинети, curio кабинети, плакари, биро светилки, и многу повеќе!.ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ : Добијат ист како излез 25 Watts Сијалица, додека само со користење на 4 watts на електрична енергија, кој прави да се спаси значителен износ на вашата енергија сметка.LED сијалица чини само 0.48 годишно да работат.ДОЛГ ЖИВОТ : Оваа LED сијалица има оперативна живот очекување до 25,000 часа пред да има потреба да се замени.Тоа е 22.8 години на употреба! (врз основа на 3-часовен ден).ТОПЛО БЕЛА БОЈА ТЕМПЕРАТУРА : Со боја температура на 2700 K LED R14 Мини Рефлектор Floodlight сијалица емитира топло бела светлина, генерирање на удобна атмосфера во секоја соба на својот дом.Боја Рендерирање Индекс (CRI) од 80 и 105-степен зрак агол.ПОБЕЗБЕДЕН ИЗБОР на Овие светилки не содржат жива или други штетни хемикалии.Тие поседуваат долг живот, така што ќе го замени поретко.Повеќе енергетски ефикасни од блескаво и компактни флуоресцентни светилки.Овие светилки се ETL Наведени за Влажна Локација употреба.Оваа Sunlite LED рефлектор светилка е совршен Енергија Ѕвезда заверена извор на светлина за било компатибилен песна светлината, вдлабнати тела и други компатибилни тела.Производство на моќен зрак на светлината на дел од енергија цената на традиционалните блескаво сијалица додека се побезбедни од вашиот типичен флуоресцентна светилка.

Особините