.

zhanghong Мобилен Телефон на камерата Леќи на Камерата, 12X Зум Telephoto Леќа, HD паметен Телефон Леќа Monocular Телескоп

zhanghong Мобилен Телефон на камерата Леќи на Камерата, 12X Зум Telephoto Леќа, HD паметен Телефон Леќа Monocular Телескоп

DEN 6000.72

Износот
Во форма достапна за нарачката

【 ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ】 : Направен Од Висока Класа Стакло, На HD Леќа Со Прилагодливи Фокусна Должина Ќе се Намали Стакло Одблесокот& Ghosting Предизвикани Од Рефлексии И направите Остри Јасно И Професионално Ниво Фотографии/Видео записи. 【 12 X Зголемување】 : Тоа Е Одлично За Рачно Фокусирање.Фокусот Прстен Овозможува Усогласување Со Рака Слободно.Можете Да Ја Промените Фокус На Сликата Да Се Направи Подобро Ефекти И Зумирање На Далечни Предмети И Да Добијат Дека Висока Резолуција На Слика Дури И Од Далеку. 【Леќа】 : Совршен За Долги Снимање, Како Што Се Дивиот Свет, Спортски Настани,Концерти,Зграда,Природа, Пејзажи И Др.Тоа Исто Така Може Да Го Користите Без Телефонот И Можат Да Работат Како Monocular. 【 ПРЕНОСНИ и ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ】 : Овој Објектив Е Лесен И Компактен, Па Тоа Е Совршен за Патување Големина Може да се Донесе Со Вас во секое време, Насекаде.Тоа Ќе Се Вклопи Во Склопот Во Вашата Торба Или Ташна Правејќи Го Овој Совршен Придружник За Вашите Патувања И Авантури На Отворено.Ви посакувам среќен шопинг!.Спецификација : Леќа Параметри : Зголемување : 12 Пати Поле На Гледање : 70° Цел Леќа Дијаметар : 20mm Леќа Големина : 30 X75mm Пакувањето на Производот : Леќа, Клип, Огледало Крпа, Боја Box Features : 1. Овој производ е мобилен телефон надворешни камера( слични на SLR камера telephoto леќа), зголемување на растојанието да се земе слики.2. Тој е опремен со клип, поврзување на леќа со мобилни телефони.3. Тоа не може да се промени камерата на телефонот пиксели и зголемување е 12 пати HD.Сликата ефект зависи од телефонот пиксели.Инструкции : 1. Ако екранот на телефонот не е јасно, тоа значи фокусна должина не одговара.Во предниот дел на производот е црни гумени прстен, можете да се вртат тоа да се фокусира.2. Кога вашиот телефон е преполн со овој производ, фотографски растојанието се зголемува од 12 пати.Покрај тоа, самиот телефон има дигитален зум функција.Можете исто така да го користите во исто време.Во употреба, ќе треба да чекате додека на екранот е стабилна пред да фотографирате.Затоа што поголемо зголемување е, повеќе насилни тресење станува.пакување листа : 1* Телефон на камерата Леќи на Камерата Колекции Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето, ние ќе ви одговори на вашето барање во рок од 24 часа.Ви благодариме за вашиот покровителство。.

Особините

Lens Parameters:
Magnification:
12 Times
Field Of View:
70°
Objective Lens Diameter:
20mm
Lens Size:
30X75mm
Product Packaging:
Lens, Clip, Mirror Cloth, Color Box
Features:
1. This product is mobile phone external camera( similar to SLR camera telephoto lens), increasing the distance to take pictures. :
2. It is equipped with a clip, connecting lens with mobile phones. :
3. It can not change the phone camera pixels and the magnification is 12 times HD. The picture effect depends on the phone pixel. :
Instructions:
1. If the phone screen is not clear, it means the focal length does not match. In front of the product is a black rubber ring, you can spin it to focus. :
2. When your phone is loaded with this product, the photographic distance is magnified by 12 times. In addition, the phone itself has digital zoom function. You can also use it at the same time. In use, you should wait until the screen is stable before you take pictures. Because the greater the magnification is, the more violent the shaking becomes. :
packing list:
1* Phone Camera Lens Kits :
If you have any questions, please contact us in time, we will reply to your inquiry within 24 hours. Thank you for your patronage。 :