.

4 x Dauha ОЕМ 8MP 4K IR во/на Отворено 2.8 mm Фиксни системи за видео надзор Окото Безбедносна Камера CVI

4 x Dauha ОЕМ 8MP 4K IR во/на Отворено 2.8 mm Фиксни системи за видео надзор Окото Безбедносна Камера CVI

DEN 1644.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

120d B Вистински WDR, 3 DNR.Max. 4 K резолуција. 2.8 mm фиксен објектив.CVI/CVBS/AHD/TVI switchable.Вграден микрофон. 4 x Dauha ОЕМ 8 MP 4 K IR Во/на Отворено 2.8 mm Фиксни системи за видео надзор Окото Безбедносна Камера CVI На Dauha 8 MP 4 K фиксна окото безбедносната камера е неверојатно е прифатлива решение за вашиот дом или бизнис надзор потреби.На 4 K HDCVI камера усвојува моќен Dahua ISP и напредни 1/2.7" CMOS сензор, кој овозможува супериорен високо квалитетни слики.Камерата поддржува повеќе видео формати, вклучувајќи HDCVI, CVBS, и други заеднички HD аналогни формати на пазарот.Оваа функција го прави камерата е компатибилна со не само XVRs, но, исто така, повеќето постоечки HD/SD DVRs.Тоа е IP67 оценка и е 100% заштитени од цврстите објекти како прашина и песок, и тоа е тестиран за работа за најмалку 30 минути додека под 15cm да 1m на вода, така што може да се користи во затворени простории или на отворено.Белата боја вклопува во убаво да се повеќе апликации, и оваа камера има вграден микрофон да снимите аудио, и така може да се види 98 нозе во текот на ноќта со Инфрацрвена технологија.IK10 вандалот отпорни да се заштитите од несакани intrusions.Оваа Листа Вклучува : (4) Окото Безбедносни Камери (4) за Инсталација клучеви (16) Филипс главата завртки (16) Пластична подлога Карактеристики-120d B Вистински WDR, 3 DNR -Макс. 4 K резолуција -CVI/CVBS/AHD/TVI switchable -2.8 mm фиксен објектив -Макс.IR должина 30m, Паметни IR -IP67, 12 V±30%DC -Вграден микрофон ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ : Image Sensor : 1/2.7" CMOS Големина на Слика : 3840 (H) X 2160 (V) Електронски Shutter : PAL : 1/3s-1/100000s NTSC : 1/4s-1/100000s Минимална Осветлување : 0.03 Лукс/F2.0, 30 IRE, 0 Lux IR на IR Led диоди : 1 Smart МО : Поддршка IR Растојание : Растојание до 30m (98.43 ft) IR-On/Off Контрола : Auto/Manual Фокусна Должина : 2.8 mm Агол на Гледање : Хоризонтална : 105°-33° Вертикална : 56°-18° Дијагонала : 126°-38° Max.Бленда : F2.0 Блиску Фокус Растојание : 1m (3.28 ft) ДОРИ Растојание : Леќа се Открие Набљудуваат Признае Ident.

Особините