.

Chemglass CLS-4285-R1 Серија CLS-4285 49 Позиција Нервира Решетката за 50 mL Био-Реакција Цевки

Chemglass CLS-4285-R1 Серија CLS-4285 49 Позиција Нервира Решетката за 50 mL Био-Реакција Цевки

DEN 1024.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нерѓосувачки челик изградба.Прилагодување на агол од најмногу 30°.Силиконски заптивка има цевка безбедно.Може да се користи со skirted или стандард цевки.Нашата единствена 49 позиција Shaker решетката за 50мл био-реакција цевки е идеална платформа за висока продуктивност експерименти за скрининг и процесот на оптимизација.Решетката им овозможува на цевки да се постави на оптимален агол (до 30°) за двете oxygenation и пронаоѓањето на точниот течност движење, елиминирање на потребата за вишокот агитација.На силиконски вметнете обезбедува цевки во багажник и го спречува оштетување на цевки и ротациона пропаѓање.

Особините