.

NOVICA Беж и Црна Памук Рачно Ткаени Салфетки, Беж Месечината' (Set за 4)

NOVICA Беж и Црна Памук Рачно Ткаени Салфетки, Беж Месечината' (Set за 4)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : 20" L x 14" В Автентични : оригинална NOVICA рачно изработени занаетчиски фер трговија производ.Заверена : доаѓа со официјална NOVICA Приказна Картичка потврдува квалитетот и веродостојноста.Исклучителни Уметничките Квалитет по Mirian Otzin - направена со нега да биде богатство за годините што доаѓаат.Производ информации : 100% памук.NOVICA, Влијанието на Пазарот, работи заедно со талентирани уметничките дизајнери од целиот свет да се произведе зашеметување, keepsake богатства.Нашите мантра е да се шири на глобалната среќа, па остатокот увери, ние ќе направиме сè што веројатно може да се обезбеди да си среќен клиент.Во врска со оваа точка : Кој четири placemats и четири салфетки, оваа табела лен сет од Гватемала е дизајниран од страна на Mirian Otzin.Таа ткае на поставени од страна на памук на telar де на возилото, или кат loom, со детали секое парче со солидна боја во црно.Шарени ленти во беж ги истакнуваат placemats, и малку tassels dangle од секоја салфетка.Сува во shade Hand миење only Hand-направена објект боја, големина и/или мотив може да се разликуваат slightly About нашиот Уметник : Mirian Otzin confides : 'роден сум во една убава Маја селото каде што се зборува Kaqchiquel наместо шпански.Почнав да ткаат кога имав осум години, првото нешто што wove беше салфетка!Толку бев горд на она што го направи, јас водев покажувајќи го секој пат кога имавме посетители.Секој дизајн јас се направи раскажува приказна, и тоа е за нашите предци.Таа му кажува на нашите традиции и обичаи.Ми се допаѓа кога сите ние ги споделат идеите и да ја развиеме сопствената креативност.'.

Особините