.

Говедско Месо Loin Крило Бифтек Трева Фед Чекор 4

Говедско Месо Loin Крило Бифтек Трева Фед Чекор 4

DEN 225.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ги исполнува стандардите на благосостојбата на животните, храна, и многу повеќе, така што ќе може да знае за што сте купување (и се јаде). 100% трева-банката на федерални резерви.Може да се следат на фарма или во рамките на една фарма.Пасиште покренати со добиток секогаш на пасиштата (не feedlots).Без антибиотици или додаваат хормони за растење, некогаш.Благосостојбата на животните, Заверена Чекор 4 од Глобалната Животно Партнерство.

Особините