.

FatFace Маршираат Кучиња Делукс Сон 30-Инчен, 4.2 kg

FatFace Маршираат Кучиња Делукс Сон 30-Инчен, 4.2 kg

DEN 11716.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

Направени целосно во велика БРИТАНИЈА.Исполнет со 100% рециклирани влакна.Направен од пластични шишиња.Изработени од 100% памук.Рака мие само со кратко предат и да се исуши природно.Дански Дизајн сме возбудени да го објави нивниот нов миленик кревет колекција во партнерство со Fat Face.Тие имаат создадено голем број на прекрасните пет кревети дека не само што изгледаат одлично и се удобен, но имаат позитивно влијание на нашиот природен средина, луѓе и локалните заедници.Ние сме горди дека опсегот има многу одржлив квалитети.Направени целосно во велика БРИТАНИЈА, целата колекција е исполнет со 100% рециклирани влакна, изработени од пластични шишиња.Милијарди пластични шишиња се фрлени секоја година со само мал процент (околу 9%) на овој чашите.Дански Дизајн може да се намалат некои од овие влијанија со користење на рециклирани шишиња, во нивното пополнување.Шишиња се рендан, исчистени и загревани да се формира влакна, кои може да се обработуваат преку кардинг машина во нивната фабрика во Лидс, за да се произведе еден луксузен супер меки термички пополнување за нивните миленичиња постелнина.

Особините