.

SuperStroke NHL Голф Putter Зафат (Средината на Тенок 2.0) | Крст-Влечење Површината Текстура и Преголеми Профил | Дури и Контрола на Притисок за Доследен мозочен Удар | Не-се Лиз

SuperStroke NHL Голф Putter Зафат (Средината на Тенок 2.0) | Крст-Влечење Површината Текстура и Преголеми Профил | Дури

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Увезени.Без Коси Технологија : Патентиран Не се Коси Технологија создава дури и контрола на притисок за доследен мозочен удар.Паралелно дизајн има униформа долната страна профил за да се минимизира притисокот притисок.Контрола на тракцијата : Напредни површината текстура дизајн конструиран за да се обезбеди не се лизга зафат нудејќи подобри playability во сите временски услови.Специјализираните Крст-Влечење моделот на вулгарен полиуретан надворешниот слој нуди неверојатно удобно се чувствуваат што доведува до поголема целосна доверба.Преголеми Профил : Лесни ЕВА пена овозможува полесна тежина зафат во поголем стапало.Средината на Тенок 2.0 - ДИЈАМЕТАР 1.20" / ТЕЖИНА 53g / CORE 0.580"Р. суштинско значење за одржување на соодветна рамнотежа на целокупната putter да се обезбеди поголема конзистентност во squaring на putter лице во време на влијание за време на мозочен удар.

Особините