.

Tamarusan Косата Украс Hairpin Метал Рачно Изработени

Tamarusan Косата Украс Hairpin Метал Рачно Изработени

DEN 3888.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Главни делови : епоксидна смола、метал : 24k злато позлата бакар, lapis lazuli、дијаметар 1.6 см(привлечност), должина 16.2 cm Никел слободни.Рачно изработени.Направен во Јапонија.Бидејќи тоа е сече на случаен дел од сликата, тоа ќе биде сенка различни точка по точка.Вистинските слики може да се разликува малку од фотографијата е прикажано.Бисер на камени делови се направени со акрилна смола.Меѓународни Купувачи - ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.Тоа е hairpin користење на смола делови на "Лоза Серија (Gold + Црвено)".Тоа е едноставен за користење, бидејќи тоа е едноставен декорација.Тоа може да биде врзување на косата во пунџа со ова.Тоа, исто така, се вклопува фризура во времето на кимоно.Бидејќи метал дел е никел слободно, тоа е, исто така, се препорачува за оние кои се алергични на метал.

Особините