.

Sidney C. Хауард - Autograph Писмо Потпишано 07/29/1936

Sidney C. Хауард - Autograph Писмо Потпишано 07/29/1936

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Прави незаборавни еден-на-еден вид подарок или единствен централен за вашиот дом или канцеларија!.КОНТАКТ СО НАС ДЕНЕС И ДА СЕ НАПРАВИ ПОНУДА НА ОВАА ЛИСТА!.UACC регистрирани дилер #RD110 и долгогодишен член на Ракописот Општество - Во бизнисот од 1981 година. Ние нудиме автентични autographs & ракописи и секоја набавка е поддржана од страна на сертификат за автентичност - Купи со доверба!.Ние сме тука да одговори на сите прашања може да имате во врска со овој или било кој друг дел.Имаме одлична репутација за сеопфатноста на нашето истражување, за нашиот бизнис интегритет и за нашата услуга за нашите клиенти.SIDNEY ХАУАРД драматург благодарение некој кој го пофали Сребро Кабелот. "Такви писма направи согласна читање." Autograph Писмо потпишано : "Sidney Хауард", на 1 страница, 7x10½.Њујорк, 1936 Јули 29. На неговиот личен меморандуми, во целост : "ви Благодариме што толку многу за вашиот пријателски забелешка за "Среброто Мозок'.Такви букви се направи согласна читање.Твое".Драматург и сценарист Sidney Хауард (1891-1939) победи на Pulitzer Награда во Драма за својот прв голем Бродвеј хит, Тие Знаеја Што сакаат. (Претставата беше адаптиран во три филмови, а исто така и на музички Повеќето Среќен Fella).Распадот на неговиот брак со актерката Клер Eames побарано неговиот подобро сатира на брак, Половина Богови (1930).Неговата Холивуд работа вклучува екран адаптации на две Синклер Луис романи, Arrowsmith и Dodsworth.Тој освои posthumous Академија Награда за Најдобро Адаптирано Screenplay за Помина со Ветрот во 1940 година. Иако неколку писатели работеле на сценариото, само Хауард беше номиниран за Оскар, на прва posthumous номинација.Тој умре во навивач несреќа, задушени од страна на неговиот трактор додека cranking да се започне тоа по фарма рака имаше остави во опрема.Среброто Мозок (1927), имаше со ѕвезда Хауард сопругата, Клер Eames, одделени од Хауард истата година и неочекувано починатиот годината пред тој го напиша ова писмо.Повеќе мејлинг набори.Лесно тон.Мастило знаци на долниот раб.Инаку, во ред состојба. - Ве молиме да не контактирате доколку имате какви било прашања или да бара дополнителни информации.HFSID 297546.

Особините