.

Gloaso 30 Amp Автоматско Ресетирање прекинувачи 12V 24V dc Замена 30A Прекинувач со Капак Студ Болт за Автомобилската Морски

Gloaso 30 Amp Автоматско Ресетирање прекинувачи 12V 24V dc Замена 30A Прекинувач со Капак Студ Болт за Автомобилската Морски

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

На 30 A Автоматско Ресетирање Коло Прекинато, добра замена amp прекинувач, универзал за DC 6 V - 28 V камиони, RV, тренери, Off-Road, автомобил, трева, мотор, брод, батерија полнач.На тешки Прекинувач со Топлинска Автоматско Ресетирање функција и Црвена Винил Покритие, и да ги елиминира Електрични Шорцеви.Сообразност на производите : SAE JGG3; SAE J1171 (палење заштита ниво).IP66 Вода-отпорни на пластичен капак (освен за терминали). #10-32 Studs каде Терминали може да бидат Поставени до 1/2".и Издржлива Пластика Rustproof Домување.Лесно да се Качи во Било Ориентација.На прекинувач кој може да се монтира без да ја заврши во тони на лента за да го заштити.Автоматско ресетирање коло прекинато, прекуструјна breakers со фиксни крила.Номинална струја : 30 A.Пластична тело и монтажа заградата. #10-32 гром должина. 0.66 во (16.8 mm); гром проред : 0.69 во (17.5 mm).Крило проред : 1.56 во (39.6 mm).Прекин оценка : 2.5 КА @ 28 V вашингтон.Оперативен temp : -40°C до 85°C (-40°F до 185°F).Складирање temp : -40°C до 125°C (-40°F до 260°F).Вртежен момент одделение : 15in - lb.

Особините