.

1pc 2.7 mm германски Челик Кожа Занает Шиење Крои Европски Стил Хексагонална Рамен Awl Алатка

1pc 2.7 mm германски Челик Кожа Занает Шиење Крои Европски Стил Хексагонална Рамен Awl Алатка

DEN 623.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

-При донесувањето на три-димензионални работи, како на пример лак во облик на површината, длето не можат да се користат, ве молиме да користите крои проред тркалото на позиција, пирс со awl и шиење.Многу Многу остри awl германски Челик Хексагонална Рамен Игла Лесно да навлезат во кожа Основните бои, без боја високи дрво рачка, се чувствуваат удобно! >>Сте во потрага на нов Европски Стил Хексагонална Рамен Awl за удирање крои дупки во вашата кожа работа, голема кога се користи Со убождане песна и крои удари. -При донесувањето на saddles, scabbards, футроли, итн.Како да се користи awl Користете длето убождане железо удар со голем сечење на заби,удирање дупка во подебел кожа ќе предизвика дупка поголем затоа што тоа е премногу длабоко. -При донесувањето на три-димензионални работи, како на пример лак во облик на површината, длето не можат да се користат, ве молиме да користите крои проред тркалото на позиција, пирс со awl и шиење.Оригиналното Дрво Боја, Без Боја, Високи Тврдо Рачка,Се Чувствуваат Удобно!Вкупна Должина : 105mm (4., користење на тешки кожа, длето не може да навлезат преку кожа, тогаш треба да се користи awl. >>Голем за големи торби, мебел или предмети кои ќе се види грубото ракување и ќе бара дебел конец, така и на големи простори помеѓу крои. >>Мали,Средни за паричници, мали торби и парична казна leathercraft., користење на тешки кожа, длето не може да навлезат преку кожа, тогаш треба да се користи awl. -При донесувањето на saddles, scabbards, футроли, итн.Генерално,првата употреба длето длето надвор трага или длето во кожа половина длабочина, а потоа користете awl да помине дупка,во согласност предната и задната страна на дупката се исти, убава бода. >>Мали,Средни за паричници, мали торби и парична казна leathercraft.Како да се користи awl Користете длето убождане железо удар со голем сечење на заби,удирање дупка во подебел кожа ќе предизвика дупка поголем затоа што тоа е премногу длабоко.7 mm Leathercraft Шиење Крои Европски Стил Хексагонална Рамен Awl Алатка германски Челик Ние продаваме само високо квалитетни алатки!Одлична цена!Одличен квалитет!Еднаков или подобар од слични продавница бренд-име!Дупка тип е hexahedral или шестоаголни.Оригиналното Дрво Боја, Без Боја, Високи Тврдо Рачка,Се Чувствуваат Удобно!Вкупна Должина : 105mm (4. >>Ова квалитет алатка е одличен додаток на вашата кожа работилница.Генерално,првата употреба длето длето надвор трага или длето во кожа половина длабочина, а потоа користете awl да помине дупка,во согласност предната и задната страна на дупката се исти, убава бода. >>Голем за големи торби, мебел или предмети кои ќе се види грубото ракување и ќе бара дебел конец, така и на големи простори помеѓу крои.

Особините