.

ЏОНАТАН Y JYL9005B, Современа, Преодни Спална соба, Дневна Соба Jemma Кристал/Метал LED Подот Светилка, 60 во, Месинг Злато

ЏОНАТАН Y JYL9005B, Современа, Преодни Спална соба, Дневна Соба Jemma Кристал/Метал LED Подот Светилка, 60 во, Месинг Злато

DEN 6120.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[КВАЛИТЕТНО, сигурно ИЗГРАДБА] : ЏОНАТАН Y подни светилки се модерна класика, заврши со high-end детали како нашите нарачана абажур, лесно нога-чекор прекинувачот и елегантен, мека бела LED диода.Пондериран база и кул-на-на-на допир сијалица направи оваа светилка безбедно за домови со деца.Дизајниран за да ја осветлат вашиот дом со топла светлина, оваа светилка прави стилски прилог на било дневна соба, спална соба, или канцеларија.Ние сме вклучени LED светилки кои користат 90% помалку енергија од incandescents - и нашиот светилки одговара стандардни светилки премногу!Нашите осветлување е ETL Наведени и ги исполнува 120-volt УЛ стандарди за безбедност и квалитет. [ЕНЕРГИЈА LED ЛАМПИ ВКЛУЧЕНИ] : Компатибилни со Philips Боја и Алекса smart места (се продава одделно), нашите вклучени LED светилки се обезбеди мека, треперење бесплатно осветлување.Направена со користење на најнова технологија, ЏОНАТАН Y LED светилки имаат животен век од 25, 000 часа.Што значи ова?Под нормална, LED светилки кои се осветлени 6-8 часа на ден може да траат до десет години.Дури и под тешки употреба, нашиот здрав LED светилки се уште ќе трае повеќе години.Нашите високо-квалитетни LED светилки се заштеда на енергија надградба над стандард блескаво светилки. [ЗАДОВОЛСТВО ] : Секој ЏОНАТАН Y дизајн е создаден со бескомпромисен внимание на детали, со користење само на највисоко квалитетни компоненти.Ние гордо стоиме зад сите наши производи - ако сте незадоволни со вашата нарачка, ве молиме вратете го во рок од 30 дена за целосно враќање на средствата.Со седиште во Soho), New York, дизајнер Џонатан и неговиот талентиран тим на професионалци се создаде прифатлива дома декор со high-end дизајнер стил.Голем кристал капки го фати светлина, подобрување на трепет на овој прекрасен подот светилка и со додавање на безвременски елеганција на секоја соба.Со сенка виси во пет групи, на овој кат светилка дава ефект на лустерот без хард-жичен инсталација или се бара високи тавани.Во 60" високи, на скалата е совршено прилагодени за живеење просторија или спалната соба.Оваа модерна лустерот стил се навраќа на гламур во секој простор.Голем кристал капки го фати светлина, подобрување на трепет на овој прекрасен подот светилка и со додавање на безвременски елеганција на секоја соба.Со сенка виси во пет групи, на овој кат светилка дава ефект на лустерот без хард-жичен инсталација или се бара високи тавани.Во 60 см, на скалата е совршено прилагодени за живеење просторија или спалната соба.

Особините