.

DEYYA 2 Пакети Прилагодливи Работи Капа со Копчето Sweatband за медицински Сестри Жените конска опашка Шапка Божиќ Решетки

DEYYA 2 Пакети Прилагодливи Работи Капа со Копчето Sweatband за медицински Сестри Жените конска опашка Шапка Божиќ Решетки

DEN 359.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Полиестер.Вратоврска затворање.Машина За Миење.Овој Божиќ работи Ззп горниот дијаметар на 18cm/7in.На еластична врска на задната страна на шапка може да се прилагоди по волја.Погоден е за мажи и жени со било главата големина.Материјал : дише полиестер, памук sweatband и пластични копчиња.Работни капа со 2 копчиња на двете страни и памук sweatband на внатрешната страна.На двете страни на копчиња може да се користи за lanyards за ослободување на притисокот на ушите, и исто така, може да се избегне уво притисок и го намалуваат создавањето на брчките.Памук sweatband е надградена со влага wicking, која брзо може да ја апсорбираат потта без препуштајќи му се капе пот во очи и да влијае врз работата.Дури и ако тоа е работа за долго време, тоа може да се задржи на чело суви и чисти и да се подобри ефикасноста на работата.За жени со долга коса, на bouffant шапка може да се заврши целата глава форма, и прилагодливи еластична бенд на грбот може да се поправи на конска опашка да се задржи на косата од лабава.Тоа изгледа професионален и способен, и може да се фокусира повеќе на дело.Нашите buttoned работи капа може да го апсорбира потта во лето, да ги задржи топло и windproof во зима.Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот.Истото важи и за убавина, СПА, гимназиско образование, медицински сестри, лекари, готвачи, пекарите, работилница работници, итн.

Особините